Víno, kolo, zpěv!

8.5.2014
Začalo jaro a nastala pro všechny pravé moraváky velmi známá a populární akce! A to Na kole vinohrady Uherskohradišťska, kam se každoročně sjíždí cyklisté z celého okolí. Samozřejmě za účelem aby zjistili jak opravdu chutná Slovácko. Jak jinak než po vínu! Letos (26.4.2014) se konal 9.ročník již tradičních Vinných stezek, které jsou pro malé i velké.

Ani my jsme si tuto akci nenechali ujít a zúčastnili jsme se, abychom na vlastní kůži mohli pocítit jak chutná víno. První co jsme pocítili byl déšť, který by jistě některé účastníky odradil, avšak když jsme dojeli na Masarykovo náměstí, kde probíhal zápis a byl umístěný start, tak jsme objevili desítky vinařů navlečených v pláštěnkách a pláštích s koštovkou už připravenou na krku.

Následovala registrace, vybrat si stezku kterou pojedeme a hurá do sedel!

Vybrali jsme si stezku Muškátu moravského s délkou čtyřicet dva kilometrů. Na výběr bylo dalších pět stezek, tudíž si každý přišel na to své.

Následoval výstřel z pistole a jelo se. Každá stezka měla svého vedoucího. Však já jako redaktorka jsem byla součástí party, která to vše dávno zná, tak jsme si mohli dovolit se odpojit od ostatních a jet si „svým tempem“.

Následovalo jen šlapání, sezení na nepohodlném sedátku, doplňování tekutin a koštování. Došlo samozřejmě i na zastávku na oběd v hospodě, která se po cestě naskytla. A pak už jen návrat zpět do Hradiště na Masarykovo náměstí kde se losovalo o ceny, bohužel jsme žádnou nezískali což se ale určitě do zavírání vinných stezek, které se budou také konat napraví.

Hodnocení je rozhodně za jedna a doufáme, že vás tam také uvidíme!


Autor článku: Karolína Vintrová


Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Víno, kolo, zpěv!

Reklama