Tři otázky pro: Petr Kopčil, moderátor a jednatel ve společnosti Firestarter s.r.o.

23.1.2014
Petra Kopčila podezřívám z toho, že vůbec nechodí spát. Podle mě pracuje 24 hodin denně. Jak jinak jde stíhat moderování v radiu, úspěšně vést firmu a současně se aktivně zapojovat formou různorodých projektů, které pomáhají druhým? Je to rozhodně inspirativní člověk. Nedávno jsme se potkali u příležitosti charitativní módní přehlídky, kde mi Petr slíbil, že spolu uskutečníme rozhovor.

Co se Ti v poslední době honí hlavou? Co Tě těší a co naopak ne?

Ano, Aleši, prvně díky za rozhovor a zdravím čtenáře. Život, ten se mi honí hlavou. Ne, jestli je OK nebo není. Ale tak moc si uvědomuji, jak jsem šťastný. Že jsem. Že tady můžu s vámi žít, prostě baví mě to. No a pak je to práce. Ale u mě to to není takový ten pocit, že jsem opotřebovaný a "vyfluslý". Pracuji 24/7 a naštěstí jsem si život udělal dle svých pravidel, takže vlastně vše na jedničku. Těší mě hlavně spousta úspěchů z loňského roku, kdy jsme pomáhali ve Zlínském kraji tam, kde je třeba, kde už nestačí stát atd. Hezká byla i akce pro Diakonii Uherské Hradiště, kterou jsme spolu dělali ke konci roku.

Teď mě těší pohled z okna, jsem u sebe ve studiu, venku je příjemné polední slunce a v budce na balkoně zobají ptáci zrní. Dívám se na stromy, je to fresh. A co mě netěší? Nejsem typ, který si moc stěžuje. Všechno negativní jsem si zakázal už dávno. Neumím uvažovat blbě, promiň:-)

Spíš bych řekl, že jsem teď bez partnerky a to mě opravdu může tížit. Ale vím, že je z toho cesta ven, a to je zase ten můj nehynoucí optimismus. Popsal bych spoustu jedniček a nul tím, kdybych tady měl hlouběji analyzovat, co jsou problémy našeho kraje, případně co je tady opravdu super a co miluji. Ostatně o tom píšeme do našeho magazínu a ten doporučuji taky číst.

Co Tě v brzké době čeká a nemine, ať už v osobním či profesním životě?

Tak to je hodně široká otázka. Nedělím svůj život na pracovní a osobní, ale pouze na ten skutečně můj. Vím, že bys tomu právě ty, Aleši, věřil, že to tak mám. Dělám opravdu už jen to, co v životě chci. Neexistují hranice, hlava je můj limit. Bohužel spousta lidí ještě neprocitla. Ale o tom třeba někdy jindy s podrobnějším vysvětlením. Nevím opravdu, kde začít.

Vzhledem k tomu, že společnost Firestarter  s.r.o. brutálně rychle bobtná, tak musím manažersky správně řídit procesy a lidský faktor. Nejlépe ten svůj, protože jsem znamením Beran a to je zatraceně moc energie! 15. ledna těsně před půlnocí padlo jedno z nejdůležitějších rozhodnutí tohoto roku pro monstr benefiční akci, kterou budeme dělat v kooperaci s Backstage Agency, takže začíná několikaměsíční maraton příprav. To samé na konci léta, kdy budeme opět po roce pořádat festival Blázinec za zdí v Kroměříži. Miluji pomáhat druhým, jsem tak nastavený.

No a aktuálně jsi mě zastihl uprostřed stříhání filmu, který jsem točil loni v říjnu v Německu. Letos, doufám že to dopadne dobře, máme zakázku na 700 dílů pro National Geographic, jeden díl jsme už natočili a odevzdali. Teď čekáme na finální vyjádření, jestli ano, nebo ne. Rozpočet je schválený, technické parametry taky. Těším se na to.

Do konce tohoto týdne budeme ještě pilovat volební senátní kampaň. Za týden je uzávěrka únorového čísla magazínu FIRESTARTER. Letos spouštíme vlastní byznys televizi.

Čeká mě rovněž řada parties coby oslava dvacátých narozenin rádia Kiss Publikum. V březnu budu mít narozeniny pro změnu já - a vidíš, loni jsme oslavili deset let působení na českém trhu s nahrávacím studiem Sunteem records. Myslíš, že jsem měl čas uspořádat nějakou party? Ne neměl, takže letos vyhlašuji jako rok mejdanů!

No a co bych opravdu chtěl? Aby mi do života hupsla žena. Skutečná bytost, osobnost, kterou bych mohl podporovat, vážit si ji, milovat a být díky ní dokonale šťastný. Protože šťastný jinak jsem už teď. 

Tohle je poslední kamínek, který mi teď chybí do mozaiky. Ale zeptej se mě třeba za měsíc na to všechno znova, sám jsem zvědavý, kam se to šoupne.


Kdybys mohl, co bys v Uherském Hradišti (případně jeho okolí) změnil jako první?

Bez dlouhého přemýšlení. Přesídlil bych vaše ženy do Zlína. Proč? No tak řekněme, že moje lásky byly většinou ze Slovácka. Ehm. Jak jsem to dělal? Nevím, spíš jak to dělaly ony, že mě tak magicky přitahovaly! Magicky? Takže v tom má prsty Hadaš! Jiří, počkej, až tě, kámo, potkám! 


Připravil: Aleš Durďák


Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Tři otázky pro: Petr Kopčil, moderátor a jednatel ve společnosti Firestarter s.r.o.

Reklama