Tři otázky pro: Marek Pochylý, hlavní organizátor Slováckého léta

4.2.2014
Marek je velmi vitální a energický člověk, který má nadání v tom, že dokáže zárodek myšlenky přetavit v úspěšný projekt. Jedním z nich je Slovácké léto, prostřednictvím něhož láká do Uherského Hradiště plno zajímavých osobností. Jsem přesvědčený o tom, že loňský ročník byl jedním z nejúspěšnějších. To ale neznamená, že v roce 2014 nechceme o level výš. Letní dovolenou si raději plánujte až v srpnu, začátkem července se nechte hýčkat  Slováckým létem!

CO SE TI V POSLEDNÍ DOBĚ HONÍ HLAVOU? CO TĚ TĚŠÍ A CO NAOPAK NE?

Velmi mě těší podpora Slováckému létu, kterou nám město Uherské Hradiště na konci roku 2013 projevilo prostřednictvím přislíbené neinvestiční dotace na další 

ročník. Chtěl bych zde vyzdvihnout zejména dlouholetou podporu pana místostarosty Stanislava Blahy. Naše usílí však nepoleví, stále budeme bojovat o větší zapojení veřejných prostředků do finacování projektu. Jedině tak dostojíme požadavkům na trvalý rozvoj a dlouhodobou udržitelnost naší akce.

Z těch srdečních záležitostí mě těší, že se nám podařilo uvést do provozu benefiční jeřábek s použitými plyšovými hračkami, jehož prostřednictvím jsme položili základ pro celoroční generování finančních prostředků pro dobročinné účely. Věřím, že Uherské Hradiště bude pouze startem a pomyslný benefiční hazard se nám podaří rozšířit do dalších měst a regionů.

CO TĚ V BRZKÉ DOBĚ ČEKÁ A NEMINE, AŤ UŽ V OSOBNÍM ČI PROFESNÍM ŽIVOTĚ?

Začátek roku 2014 je pro mě nečekaně velmi hektický. Kromě běžných pracovních povinností v zaměstnání a příprav na další ročník Slováckého léta jsem se pustil do rekonstrukce bytu. Navíc mě v únoru čeká několikatýdenní cestování po jihovýchoní Asii. Všechny ty radosti a povinnosti si užívám a snad zvládám hlavně díky rodině a skvělým lidem, kteří mě obklopují.

KDYBYS MOHL, CO BYS V UHERSKÉM HRADIŠTI (PŘÍPADNĚ JEHO OKOLÍ) ZMĚNIL JAKO PRVNÍ?

Zcela jistě by se našlo pár míst zasluhující okamžitá řešení. Napadají mě třeba areál uherskohradišťské věznice nebo komplikovaný dopravní provoz v Kunovicích. Naopak bych rád zmínil pozitiva spojená s našim regionem, která bereme mnohdy jako samozřejmost. Máme ideální podmínky pro sport a vzdělání, aqupark, kina, aktivní kluby kultury, úžasné divadlo, náměstí plná kulturních akcí a jarmarků. Važme si toho, co tady máme a lidí, kteří nám tento luxus servírují. Není to vždy a všude tak samozřejmé, jak se nám může zdát.


Autor článku: Aleš Durďák


Slovácké léto 2013

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Tři otázky pro: Marek Pochylý, hlavní organizátor Slováckého léta

Reklama