Tři otázky pro: Jiří Hadaš, profesionální kouzelník a iluzionista

22.1.2014
Jiří Hadaš, který je profesionálním iluzionistou a kouzelníkem, se řadí mezi kouzelnickou špičku v celé ČR. Již více než 20 let se věnuje moderní magii a za tu dobu získal řadu prestižních ocenění z magický soutěží nejen u nás, ale také ze zahraničí.

Co se Ti v poslední době honí hlavou? Co Tě těší a co naopak ne?

No toho by bylo opravdu hodně, ale snažím se mnoho věcí do hlavy nepouštět, jinak bych brzy musel navštívit doktora Chocholouška. J Snažím se věnovat věcem, které mě baví a tím už mně nezbývá mnoho prostoru na ty špatné.  Těší mě rekapitulace a zhodnocení roku 2013, který byl opravdu kouzelný. Podařilo se nám pokračovat v pořádání charitativního koncertu pro děti z dětských domovů ve Zlínském kraji, velký úspěch má obnovená tradice kouzelnických přehlídek v Uherském Hradišti a nejvíce mám radost, že jsme během minulého roku mohli kouzlit na více než 200 vystoupeních. Také jsme stihli na sklonku roku rozjet nový projekt KOUZELNÉ UZLOVÁNÍ, kde účinkuji společně s populárním sexuologem MUDr. Radimem Uzlem, který také kouzlí.

Netěší mě politická situace v České republice. Asi je jednoduché se o ni nezajímat, ale v tom případě si pak nesmíme stěžovat. Rok 2014 bude u nás v Uherském Hradišti plný voleb, tak bych si celkem přál, aby lidé byli aktivnější, všímavější a sledovali ve svém okolí práci našich komunálních politiků. Dávat hlasy jen podle krásných fotografií na plakátech už nám nepomůže.

No a už mně vůbec netěší, jak jsou čím dál víc vynalézavější různí podvodníci a zlodějíčci a štve mě, že nemají vůbec žádné zábrany a okradou seniory, nemocné a handicapované lidi. 

Co Tě v brzké době čeká a nemine, ať už v osobním či profesním životě?

To je celkem jednoduchá odpověď. Hodě kouzlení a kouzlení a kouzlení. Začala nám sezóna plesů a karnevalů. Pro děti jsme připravili nový Kouzelný karneval. Tentokrát to je opravdová námořnická show. Máme nové kulisy, soutěže, dětskou diskotéku a tanečky. Připravili jsme takové nové plakáty a krásný obrázek s omalovánkou na památku. Již teď máme dětské karnevaly obsazeny až do konce března. Naše nabídka je opravdu pestrá, proto ještě po pátečních a sobotních večerech budeme vystupovat na městských a obecních plesích. Bližší informace a aktuální termíny máme na webu www.jirihadas.cz nebo www.kouzelnykarneval.cz

Již na podzim jsme začali s přípravou dalšího Magic festivalu, což je mezinárodní kouzelnický festival. V letošním roce bude součástí Mistrovství České republiky v moderní magii, o jehož organizaci mě požádal Český magický svaz. Během tří obnovených přehlídek, které jsem v Uherském Hradišti uspořádal, jsem přesvědčil, že v našem Klubu kultury máme skvělé zázemí pro soutěžící, účinkující, hosty a účastníky. Naše město a jeho okolí nabízí mnoho památek, atrakcí jsou samozřejmě vinné sklípky a mladší účastníci stihli také navštívit Aquapark. Patříme již mezi největší festival magie u nás a na Slovensku, na víkend se k nám sjíždí přibližně 150 kouzelníků a přátel magie. Měli jsme zde již hosty z Francie, Rakouska, Polska, Maďarska, Slovenska, Německa. V letošním roce se nejvíce těším na setkání s princeznou Arabelou – herečkou Janou Nagyovou, která se k nám vrací a po třiceti letech (dokonce skoro přesně na den) se uskuteční Večer iluzí s Arabelou II. V roce 1984 tuto přehlídku uspořádal můj otec a 5x vyprodal Slovácké divadlo.

No a mezi tím vším připravuji novou iluzi, dětské představení a mám ještě pár nápadů, co bych chtěl v tomto roce stihnout. :)

Kdybys mohl, co bys v Uherském Hradišti (případně jeho okolí) změnil jako první?

Jsem patriot – hradišťák. Uherské Hradiště je pěkné město, tak rychle mě nic nenapadá. Asi nejvíce mě nevyhovuje kruhový objezd před zimním stadionem. Bydlím kousek od hlavní křižovatky a každý den máme pod okny dopravní zácpu. Myslím si, že kruhový objezd neplní význam, jaký měl. Jééééé a teď jsem si vzpomněl. Jako první bych nechal předělat stezku u řeky Moravy. Povrch, který je tam v současné době, je opravdu hrozný. Nedá se po něm jet na kole a pro běhání ty ostré kamínky také nejsou zrovna ideální. Vždyť tato stezka byla jedna z nejkrásnějších pro relax, procházky i sportování.


Autor článku: Aleš Durďák


Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Tři otázky pro: Jiří Hadaš, profesionální kouzelník a iluzionista

Reklama