Strání – Upřímně se přiznám. Mám rád klasickou hudbu, špičkovou operu, k oddechovému poslechu neodmítnu ani nějaký ten pop či rock. Když jsem se vypravil na nedělní 13. ročník festivalu dechových hudeb Pod Javorinů do Strání, byl jsem plný očekávání. ​ 

Vím, že řada kritiků hovoří o žánru pro starší a pokročilé, nechybí despekt. Vystoupení špičkových kapel korunované místní Stráňankou, vítězem Zlaté křídlovky, mě ale nadchlo. Dokonalí profesionálové, kteří nic neošidí a hrají s opravdovým zaujetím. A diváci to také po zásluze ocenili.

V zákulisí jsem se potkal i s některými svými rivaly pro senátní volby. Třeba s paní Hanou Doupovcovou či místostarostou Ostrožské Nové Vsi Pavlem Botkem. Přes odlišné názory na řešení různých problémů, které trápí tuto zemi a především její obyvatele, nepanuje mezi námi žádná nevraživost. A tak za doprovodu dechovky jsme si našli čas na společné posezení a korektní výměnu názorů. Bez ohledu na naši rozdílnou politickou optiku ve Strání platilo, že hudba sbližuje.


Reklama