Majitel společnosti R-NÁBYTEK Miroslav Rosenberg: Chtěl jsem být svým vlastním pánem

16.2.2014
Který tvor ví nejlépe, kam si lehnout, aby to bylo co nejkomfortnější a nejpříjemnější? Majitelé koček určitě ví. A právě kočku si do svého loga zvolila firma R-NÁBYTEK. Evokuje tak spokojenost, pohodlí, teplo domova. V prodejnách nábytkářské firmy ale najdete mnohem víc – kvalitu, příjemný přístup, poradenství a pestrou škálu navazujících služeb.

Jak vás napadlo věnovat se právě prodeji nábytku, co vás na tomto oboru zaujalo?


Vystudoval jsem SPŠ dřevařskou, takže k nábytku je odsud velmi blízko. Primárně jsem se zajímal o prvovýrobu, vyrostl a pracoval jsem na jedné z největších pil u nás, kde jsem později působil jako vedoucí výroby, posléze jako ředitel. Zkušenosti jsem sbíral i v jiných oborech, abych později se spolužákem vyvíjel, vyráběl a prodával kvalitní postele po celé republice. A pak už byl jen krůček k tomu otevřít vlastní prodejnu s nábytkem.


S jakou vizí jste se do podnikání pouštěl?


Být konečně svobodným vlastním pánem a naplňovat svoje představy o své budoucnosti.


První prodejnu jste otevřeli v roce 2010 v Uherském Hradišti. To ale není vaše poslední prodejní místo, kde najdeme další?


Po Uherském Hradišti následoval Uherský Brod a později Valašské Klobouky, odkud pochází i moje kořeny. Ještě bych rád své působení rozšířil na Vsetínsko a Zlínsko, k těmto regionům mám taky velmi blízko.

Jaké spektrum nábytku nabízíte, co všechno u vás najde člověk, který si zařizuje byt či dům?


Najdete u nás prakticky všechen bytový nábytek, specializujeme se především na český a slovenský s dobrým poměrem cena-kvalita. Rovněž dodáváme nábytek na míru s individuálními požadavky, jsme ale schopni uspokojit i klienty v oblasti zařízení kanceláří, zasedacích sálů a podobně.

Poskytujeme poradenství především v oblasti zdravého spaní.


Najdou u vás klienti i další služby „navíc“?


Samozřejmostí dnes je zajištění dopravy, výnosu nábytku do bytů, montáže a podobně. Jsme schopni odvést nepotřebný nábytek do sběrných dvorů. V neposlední řadě poskytujeme poradenství v oblasti nábytku.


Jaké jsou aktuální trendy v oblasti nábytku, na které by stálo za to upozornit? Barvy, materiál, tvary...


Navštěvuji významné veletrhy a výstavy u nás i v zahraničí, jako jsou výstavy v Miláně, Kolíně nad Rýnem, Nitře a Praze. Loni to bylo o kombinaci šedé barvy s pastelovými odstíny, jako například se zelenou, oranžovou, červenou. Sedačky nízké se spoustou polštářů. Vysoké postele s vysokými matracemi. Sektorové stěny, kde si vybíráte skříňky dle potřeby. Uvidíme, co přinese letošní rok, domnívám se, že to ale bude podobné - v duchu pohodlí, jednoduchosti, kvalitních materiálů.


www.nabytekuh.cz


​Autor článku: Petra Kučerová


Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Majitel společnosti R-NÁBYTEK Miroslav Rosenberg: Chtěl jsem být svým vlastním pánem

Reklama