LFŠ 2015: Tipy na neděli

25.7.2015
Neděle na Letní filmové škole rozhodně není odpočinkovým dnem. Program je v nejlepší kondici a nabízí divákům nespočet možností. Právě z důvodu obtížnosti výběru nabízíme stručný přehled zajímavých tipů.Z filmového programu doporučuje programová ředitelka Iva Hejlíčková film Líza, liščí víla - „Neuvěřitelně zábavný mix, který zní ozvěnou mého života,“ film ze sekce Visegradský horizont.  Naproti tomu hlavní dramaturg svůj tip zaměřuje na snímek Touha - „Archetypální milostný trojúhelník v prostředí absolutního rurálu, s hasiči, Feel od Robbieho Williamse a střelnými zbraněmi,“ tedy snímek ze sekce Spektrum: Berlínská škola. Ředitelka Letní flmové školy doporučuje také Visegradskou novinku - Tělo - „Úžasně otevřený a odlehčený film o věcech, které se dotýkají každého, ale o kterých spolu nemluvíme, doplňuje k filmu Radana Korená.

Jak probíhá práce s hercem a jak tomu bylo v případě Domácí péče, kdy zkušenou herečku vedl debutant, přičemž ona ztvárňovala postavu inspirovanou režisérovou maminkou? To osvětlí v nedělní Akademii Slávek Horák a Alena Mihulová, čerstvá držitelka Ceny MFF KV za ženský herecký výkon.

Pro děti je na neděli je připraveno Divadlo Koráb s pohádkou Dlouhý, Široký, Bystrozraký. V tvůrčí dílně si pak mohou dětští návštěvníci vytvořit vlastní animované filmy, které rozpohybují za pomoci prekinematografických aparátů. Foloryt, zootrop nebo laterna magika pomáhají objasnit základní principy kinematografie. Vstup na celý dětský program je zdarma.

Rufolfa Hrušínského můžete na Filmovce vidět nejen na plátně. V neděli proběhne vernisáž výstavy Rudolf Hrušínský ve filmových plakátech a fotografiích a představí 100 filmových plakátů a fotografií z filmů, které mapují celé období působení Rudolfa Hrušínského v československém filmu. Nebude chybět plakát ke kultovní Obecné škole nebo k snímku Václava Bínovce Lízin let do nebe.

Tip dne: rudolf hrušínský ve filmových plakátech a fotografiích, zdroj fotky: lfs.cz

Světové unikum uvede Malé divadlo kjógenu při své realizaci japonských frašek kjógen v českém jazyce. Třetí den Filmovky se diváci mohou těšit na japonské kjógeny Velké prádlo, Připoutaný k tyči a Horský asketa zlodějem tomelů.

Neděle se rozhoupe v rytmu českého hiphopu, protože dorazí PSH. Peneři Strýčka Homeboye jsou jistotou a také definicí českého hiphopu, kterému udávají tvář už od začátku 90. let minulého století.

Zdarma jsou přístupné projekce pod širým nebem. Již tradičně se konají v Letním kině RWE na Masarykově náměstí a v Letním kině Smetanovy sady. V neděli diváci mohou zhlédnout film Hodinový manžel na Masarykovo náměstí a ve Smetanových sadech Naději s Rudolfem Hrušínským. 

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - LFŠ 2015: Tipy na neděli

Reklama