Jarmark vědy a umění 2014

9.6.2014
Naše škola je velmi aktivní i v činnostech, které se netýkají přímo výuky. Organizujeme několik významných aktivit, které jsou zaměřené na popularizaci přírodních věd a samozřejmě na vyhledávání nadaných žáků. Mnohé aktivity jsou veřejné a určené všem věkovým kategorií a jiné jsou zas konkrétně zacílené. Přinášíme tedy jejich výčet s krátkým popisem.

V tomto školním roce se konal již tradičně 30. května na Masarykově náměstí Jarmark vědy a umění 2014, který je zaměřen na popularizaci fyziky, chemie a přírodních věd obecně. Snaží se poutavou a hravou formou přiblížit svět vědy dětem všech věkových kategorií. Jarmark probíhá ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, a to zejména s Přírodovědeckou fakultou. Na Jarmarku se představil i Klub nadaných, který působí na naší škole a který vznikl ve spolupráci s Mensou ČR. Mohli jste vidět pokusy s různou náročností z nejrůznějších oborů – octová raketa, poznávání semen rostlin, svaly lidského těla, kyselost a zásaditost roztoků, debrujářské pokusy – hořící ruka, vaření vajíček v papírové misce. Mohli jste si ověřit své znalosti, jak se zachovat za mimořádných událostí, podívat se na miniroboty, přesvědčit se na vlastní oči o tom, co dokáže podtlak a přetlak, a také si zahrát šachy, kuželky a logické hry na počítači. S Jarmarkem vědy a umění je spojeno i vyhodnocení a ukončení Úkolů čmeldy Pepíka, kde jsou představeni vítězové jednotlivých kol. Soutěž je zaměřena na vyhledávání nadaných dětí v mateřských školách. Děti plní po celý školní rok matematicko-logické úlohy.

Jak jste si sami mohli přečíst, aktivita školy je nadstandardní a nabídka činností široká. Podrobnější informace o jednotlivých projektech naleznete na našich webových stránkách – www.zsctyrlistek.cz.


Připravila: Mgr. Kateřina ŠáchováLíbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Jarmark vědy a umění 2014

Reklama