Zuzana Kučerová: Musela jsem na sobě hodně pracovat, abych v pracovním životě uspěla.

28.10.2015
Paní Zuzana Kučerová představuje jednu z dalších úspěšných manažerek z našeho regionu, se kterými vás pravidelně seznamujeme. Je to žena se zdravím sebevědomím a přímým vystupováním, je ctižádostivá, ale zároveň pokorná. Více o její profesní dráze a také názorům na různá témata se dozvíte z našeho rozhovoru.

Zkuste se našim čtenářům trochu blíže představit.

Jmenuji se Zuzana Kučerová, pracující maminka a manželka při mateřské, s manželem se těšíme z krásné dcerky Klárky, ve volném čase se snažím sportovat, baví mě fitko. Pokud mi to příležitost dovolí, tak ráda vyrazím s partou kamarádů na některou ze společenských akcí. Nejvíce času mi kromě naší dcerky zabírá rekonstrukce domu, kdy mě nejvíce těší úpravy interieru. 

Zjistil jsem o vás, že za sebou máte pestrou a úspěšnou pracovní karieru...


Narodila jsem se v Olomouci, kde taktéž začinala má pracovní kariera. Po střední škole se zaměřením na  Právo a veřejná správa jsem začínala jako asistentka pro  společnosti ING, kde jsem po dobu  2,5let čerpala nové zkušenosti.

Po změnách ve firmě dostala příležitost do jiné společnosti a v roce 2007 se přestěhovala do Uherského Hradiště, kde jsem si vytvořila zázemí, následovala krátká zkušenost na finančním úřadě ve státní správě. 


Proč jste vlastně odešla od "jisté" práce a přesnula se jinam?

Toužila jsem dosáhnout víc, následně nastoupila do Zlína do ČSOB pojišťovny nejdříve jako přepážková pracovnice, posléze jako vedoucí přepážek. Tato práce mě bavila jak po stránce organizace a vedení lidí, tak také díky možnosti budování vlastní klientely a vedení vlastního týmu.

V této práci jsem se zkrátka našla, protože jsem spojila své obchodní a organizační schopnosti. V tu chvíli jsem dostala díky těmto výsledkům další pracovní příležitost a stala se regionální ředitelkou, což byl tehdejší karierní vrchol.


Jak je pro ženu taková pracovní pozice náročná?

Práce zahrnovala hodně cestování a také školení lidí, kterým jsem předávala své dosavadní zkušenosti. Tato pracovní etapa pokračovala  funkcí regionální ředitelky ve Zlíně, kdy jsem měla na starosti vedení 60 lidí, což už jsem postupem času cítila jako velkou zodpovědnost a současně psychicky náročnou práci.

Před  úspěšnou karierou jste dala přednost rodině a šla na mateřeskou.

Po mateřské jsem chtěla začít novou etapu, která nebude takto psychicky náročná a současně s důrazem na upřednostnění rodiny. A pak přišla nabídka z České pojišťovny, která se střetla s mým očekáváním a v letošním roce jsem se stala managerkou s vlastní obchodní skupinou.

Jaké jsou požadavky na to být součástí vašeho týmu?

Probíhají dvě kola. V prvním kole reaguji na  ty, kteří zareaguji na inzerát, pečlivě si projdu životopisy a proběhne osobní schůzka. S uchazeči se následně osobně setkám a očekávám osobní prezentaci. Takový člověk by měl určitě mít drive, tedy něco, co ho bude motivovat pro jeho práci. Současně by měl mít chuť uspět a současně být ambiciozní. Férové jednání jak se mnou, tak také s klienty považuji za základní prvek pro úspěšnou spolupráci.

Momentálně bych ráda rozšířila svůj dosavadní tým, osobně dávám na instinkt. Na člověku mě musí něco na první pohled zaujmout, abych cítila, že je něčím zajímavý a výjimečný. Současně taktéž sleduji, aby tento uchazeč zapadal do týmové mozaiky a měl svou roli. Tým do 10lidí bych považoval za ideální. Momentálně vedu 5členný tým.


Jaké jste si předsevzala pracovní cíle do konce roku?

Ráda bych stabilizovala tento tým a pomáhala mu s adaptací.

Celkově se snažím pracovat na příjemném prostředí, abychom neřešili pouze práci, ale také společný nepracovní život, což se podle mě následně odrazí také ve výkonech celého pracovního týmu.

Recept na vedení lidí

Přiznám se, že s každým členem týmu se snažím komunikovat individuálně, každý jsme v jiné životní fázi a máme jiné potřeby a proto k tomu i takto přistupuji. Takže má největší síla spočívá v pochopení individuálních potřeb každého člena v kombinaci s nastavením jejich času.

Pro mě to občas znamená, že jsem pracovně vytížena i do pozdních večerních hodin. Nicméně mi to touto formou funguje a rodina je k této situaci tolerantní. Za to jim patří obrovské poděkování!

Existují klišé, se kterými se často v praxi střetáváte?

Jsou to tyto dvě věty: Důchodu se nedožiji a také, když někdo řekne mně se nemůže nic stát. Občas již začínám mít averzi vůči tomuto přemýšlení. Pochopím jej u mladých lidí, ale například u takového otce od rodiny mi nad tímto přemýšlením zůstává rozum stát a sama sebe se ptám, jak moc mu na rodině záleží. Znám několik osobních rodinný tragédií, kdy přišla rodina o střechu nad hlavou.


Na co nového se můžeme od Vás těšit?

Ráda bych se co nejlépe prezentovala a proto připravuji vlastní kampaň, aby bylo o mé osobě vidět a proto nechci zanedbávat svět internetu. Věřím tomu, že to co dělám, dělám dobře a chci, aby o těchto aktivitách vidělo pokud možno co nejvíc lidí.


Kontakt:

Webové stránky

​www.zuzanakucerova.cz 

Facebook

Osobní profil

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Zuzana Kučerová: Musela jsem na sobě hodně pracovat, abych v pracovním životě uspěla.

Reklama