Zpátky do lavic s novým mobilem. Ale s jakým?

27.8.2016
Podle průzkumů dostávají české děti první mobil mezi 10 až 12 lety. Často právě u příležitosti začátku nového školního roku.

Začátek školního roku často znamená pořízení nového mobilu pro děti

„Mamíííí, já chci nový mobíííííííl!“ Některé děti tuto větu poprvé vypustí z pusy, sotva se naučí mluvit. Školáci mají pocit, že zářijový vstup do lavic se starým mobilem prostě nemůžou přežít. Jenomže jak dětem vyhovět, a přitom najít ten správný okamžik pro první telefon? A jak vyjít vstříc čerstvému puberťákovi, pro kterého je nový smartphone důležitější než vzduch?

Podle průzkumu mezi tisícovkou respondentů nejčastěji kupují čeští rodiče první mobil dětem mezi 10 až 12 lety, což znamená 3. nebo 4. třídu základní školy. Zhruba čtvrtina rodičů pořizuje dětem telefon se začátkem školní docházky, a další chtějí mít jistotu, že se dítěti kdykoliv dovolají, ještě dříve.

Přehledný, funkční, ale za rozumný peníz

„Dominikovi je deset a nejrůznější technické hračky jsou pro něj naprostou nezbytností. Rozumím tomu, i já chci telefon, ve kterém se pohodlně vyznám, a bude mít pro mě užitečné funkce, ale peníze samozřejmě hrají roli. Nechci tyto možnosti upírat synovi ani sobě, na druhou stranu rodinný rozpočet není nafukovací,“ popisuje situaci, kterou dobře zná většina rodičů odrůstajících dětí, paní Eva (42) z Uherského Hradiště.

„Na trhu je řada špičkových telefonů s nepřeberným množstvím nejrůznějších aplikací, ty ovšem vyžadují značnou investici. Nově jsme ale na trh uvedli nový smartphone Doogee X5 Max Pro, díky kterému už není třeba dělat kompromisy. Má perfektní výbavu, jakou běžně disponují mnohem dražší telefony, ovšem s cenou se vejdete do velmi přijatelných tří tisíc korun. Je ideální právě pro takové Dominiky a jejich maminky,“ vysvětluje s úsměvem Václav Loubek, marketing manažer společnosti Logik, exkluzivního distributora značky Doogee na českém a slovenském trhu. Právě ta nedávno představila smartpohone X5 Max Pro, který přináší funkce nejvybavenějších telefonů na trhu v kategorii do tří tisíc korun.

X5 Max Pro vám například díky speciální funkci umožní vždy vědět, kde se vaše dítě nachází, nebo mít na jednom telefonu dva účty pro sociální sítě. Určitě oceníte baterii, která vydrží až dva a půl dne bez nabíjení, přední i zadní kameru se čtyřmi možnostmi spouště, senzor otisků prstů se sedmi funkcemi (zámek aplikací, ovládání fotoaparátu, launcheru, galerie, hudby a videa, odemknutí a zamknutí telefonu), Android 6 nejnovější generace a v neposlední řadě krásný zakřivený design s kovovým rámem a úžasnými barvami displeje.

Mobil může naučit i hospodaření s penězi

Další rozhodování představuje fakt, že můžete dítěti buď předplatit tarif, nebo pravidelně dobíjet kredit. Obě možnosti mají výhody i nevýhody. U tarifu většinou dosáhnete nižší ceny, u tarifu ale zase máte větší jistotu, že potomek bude s daty šetřit. „Dominik ví, že víc než pětistovku měsíčně na mobil nedostane. A tak se snaží si kontrolovat, kolik utratil. Jinou cestou bych ho asi nepřinutila, aby přemýšlel o penězích,“ směje se maminka Eva.

Bezpečí si pohlídáte sami

Častou obavou rodičů je, co všechno si dítě na telefonu s internetem může vygooglit. Je jasné, že některé informace by se měly děti dozvědět jinak, než z internetu. Android, kterým disponuje právě třeba i Doogee X5 Max Pro, tohle umí. „Velmi jednoduše můžete nastavit, na které webové stránky se dítě nedostane. Stejně tak mu je možné přednastavit pouze několik telefonních čísel, na která se dovolá. Kromě rodičů a kamarádů vždy doporučujeme samozřejmě bezpečnostní čísla, jako je policie nebo záchranka,“ dodává Václav Loubek.


Více o Doogee X5 Max Pro:

https://www.facebook.com/DoogeeCZofficial/

https://www.instagram.com/doogeecz/


Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Zpátky do lavic s novým mobilem. Ale s jakým?

Reklama