Žhavé uhlíky

29.6.2014
Před několika dny jsem dočetla knížku od Jaroslava Duška Ze mě. Již nějakou dobu tohoto muže sleduji a se spousty jeho názory souzním. Za 2 hodiny po dočtení knihy mi volala kamarádka, zda nechci jet na chození po žhavých uhlících s Jaroslavem Duškem. Jasně, že chci. Ověřím u manžela, že se může přidat, domluvíme hlídání a 14 dní uteče jako voda a my vyrážíme směr Skřidla.

Jako všechny akce tohoto typu, nejsilnější a nejdůležitější jsou na celé akci emoce a jemné energie, které bohužel nelze předat. Ty si každý musí prožít sám podle sebe.  Ale o ostatní se pokusím trochu podělit.

Celý pobyt probíhal pod aktovkou (nebo spíše bubnem) šamana Míry Kašpara. Jako pomocník a průvodce byl na pobytu Jaroslav Dušek. Oba dva mají můj hluboký obdiv. To co dokázali s námi za víkend provést, bych přirovnala k výšlapu na Mont Everest, zatímco před tím sotva zvládnete zdolat Sněžku za rok.


Chůze po žhavých uhlících (video)

V pátek se konala potní chýše. Představte si, že Vás někdo zavře do něčeho typu stanu Iglů velikosti průměru 4m s dalšími 65lidmi. Uprostřed je ohniště, kde sálají kameny, které se v pravidelných intervalech doplňují. Celý rituál trvá asi 2hodiny. Šaman bubnuje a lidé ho doprovázejí zpěvem, aby odpoutali svoji pozornost od zvyšující se teploty svého těla, která začíná být nesnesitelná. Atmosféra je nepopsatelně krásná a pokud si to dovolíte prožijete krásný pocit jednoty a symbolicky se znovu narodíte.

Sobota již od rána probíhala v očekávání večerního chození po uhlících. Každý byl zvědavý sám na sebe, zda si dovolí projít přes uhlíky. Spálit a transformovat svoje strachy. U mě to nebylo jinak. Stihli jsme ještě do večera najít své totemové zvíře a uvědomit si své limitující strachy, které jsme chtěli večer spálit. 
Vlastní přechod přes uhlíky byl velmi individuální pro každého z nás. Někdo přešel, někdo ne. Většina se nespálila, ale i drobné puchýřky se u někoho na chodidlech vyskytly.  Pro mě byl zážitek velmi silný a jsem moc vděčná, že jsem měla příležitost si to prožít. Opět prožitek byl podle toho, s jakým záměrem a respektem jste k přechodu přistoupili.

Neděle byla v duchu tanečků. Jedná se o kruhové tance z různých kultur.  Přiblížit Vám tuto část je pro mě nejtěžší. To se prostě musí zažít. Pro spousty účastníků byly tance silnějším prožitkem než vlastní uhlíky. Pocit dokonalé sounáležitosti a otevřenosti jeden druhému.

Míra Kašpar a Jaroslav Dušek v nás dokázali otevřít své srdce a ukázat nám, že každý (včetně Vás) máme v sobě nekonečný potenciál, který lze využít ke svému prospěchu a službě druhým. A pouze na nás je, jaký život žijeme, jelikož my jsme tvůrci našeho života.

Tak začněme psát naše Lovestory a komedie místo Thrillerů až hororů… Lze to :-) 

Připravila: Marie Kusáková

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Žhavé uhlíky

Reklama