Zastavte se a naslouchejte svému tělu

10.5.2014
S blížícím se létem se na mě obrací čím dál více lidí, kteří mají touhu zhubnout, přibrat či upravit svůj životní styl. Všechna tato přání a touhy bych mohla shrnout pod jednoduché heslo – chtějí začít žít zdravě. A já si všech svých klientů nesmírně vážím. Neboť udělali ten první veledůležitý krok a rozhodli se změnit svůj životní styl a udělat něco pro své zdraví.

Více lidí je dnes obézních než hladovějících. Nikdy přitom nebylo snazší se stravovat správně nebo cvičit.

A proto jsem se rozhodla věnovat v této rubrice tomu, abych vám ukázala, že stravovat se správně není žádná věda, že cvičení nemusí být mučení a hlavně že nikdy není pozdě začít.

Můžete se například těšit na rozhovory s mými úspěšnými klienty, jejich proměnu, také si ukážeme jednoduché a zdravé recepty, cvičení zaměřená na rizikové partie...

A na co se tedy můžete těšit? Určitě budeme vyvracet mýty a předsudky o zdravém životním stylu, dovíte se jak začít a na co se všechno pamatovat, zprostředkuji vám rozhovory s mými úspěšnými klienty, jejich proměnu, také si ukážeme jednoduché a zdravé recepty, cvičení zaměřená na rizikové partie, zaměříme se na stravování dětí a v neposlední řadě si povíme něco i o tom, jak aktivní životní styl pomáhá jak fyzickému, tak duševnímu zdraví.


Pokud Vás večer bolí hlava či záda, zamyslete se nakolik jste se přes den hýbali. Zkuste se přes den protáhnout, projít, vyměnit auto či MHD za kolo či pěší chůzi nebo vystupte o zastávku dřív a projděte se alespoň kousek.

A pokud již teď ve Vás hlodá červík pochybností, jestli Váš životní styl náhodou nepotřebuje změnu, zamyslete se jestli:


 • Máte přes den dostatek energie?
 • Je Vaše zažívání v pořádku?
 • Máte BMI do 25? (výpočet BMI)
 • Spíte dobře?
 • Nezadýcháte se při sebemenším pohybu?
 • Jste spokojená/ý ve svém oblečení?
 • Líbíte se sami sobě?
 • Vypijete denně dostatek tekutin? (cca 30 ml na kg Vaší hmotnosti)
 • Nabíjí Vás jídlo energií?
 • Nemáte večer takové chutě, že by jste nejraději vyjedli celou ledničku?
 • Máte dostatek pohybu?

Pokud na některé otázky padlo NE, tak právě pro Vás je určená má rubrika a již nyní se můžete inspirovat mou první radou na následující týden, který zní: Zastavte se a naslouchejte svému tělu.Zkuste se několikrát denně zastavit, zamyslete se, jak se cítíte. Jakou máte náladu? Máte hlad? Či chutě? Na co? Na sladké, na slané či na steak? Co to může znamenat…? Nezanedbali jste třeba dopolední svačinu? Anebo dokonce snídani? Nejsou mezi jídly velké prodlevy? Anebo jak se cítíte po obědě? Byla porce malá, přiměřená či tak velká a těžká, že Vás spíše unavila? A jak to tedy můžete příště udělat jinak, aby Vaše tělo bylo spokojené a plné energie?

Odměřte si džbán vody a snažte se jej během dne vypít. Cítíte ten příliv energie?

Pokud Vás večer bolí hlava či záda, zamyslete se nakolik jste se přes den hýbali. Zkuste se přes den protáhnout, projít, vyměnit auto či MHD za kolo či pěší chůzi nebo vystupte o zastávku dřív a projděte se alespoň kousek. Tělo se Vám za to odvděčí nejen ústupem bolesti a uvolněním, ale také lepší spánkem.


Zastavte se na chvíli, jedině tak zjistíte, kde můžete přidat a kde by jste měli zase ubrat. Dopřejte si odpočinek a usmívejte se, je tady nejkrásnější, slunečná část roku! Věnujte si pozornost a začněte dávat svému tělo to, co potřebuje. Zaslouží si to : -)


Připravila: Barbora Vlčková


www.chcemezitzdrave.cz


Facebook Báry Vlčkové

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Zastavte se a naslouchejte svému tělu

Reklama