Nekonečná oprava silnice, oprava školy a přání hasičů pořídit si lepší výstroj. To jsou některá z témat, které jsme probrali v Louce se starostkou Louky Annou Vašicovou a starostou tamních dobrovolných hasičů Vlastimilem Horákem.


„Silnici nám v obci opravují už devět let, ale je udělána tak špatně, že voda z okolních kopců nestéká do kanalizace, ale lidem do domů,“ postěžovala si první žena Louky, paní Anna Vašicová, která v obci platí za velmi snaživou a schopnou starostku. Vždyť vybavenost obce jim může kdekdo závidět. Obyvatelé mají k dispozici řadu obchodů, poštu, lékaře a jednou týdně i dětskou lékařku. V současné době se pracuje na opravě školy.
S problémy se ale potýkají tamní hasiči, kteří by potřebovali lepší technické vybavení. „Nemáme například kvalitní obleky pro zásah. Třívrstvý oblek je velmi nákladný a náš sbor čítá 22 členů. Také bychom chtěli dostavit druhou část zbrojnice, ale i na to nám chybí peníze,“ poznamenal starosta hasičů Vlastimil Horák.
I přes pojmenované problémy mám z návštěvy v Louce velmi dobrý pocit. Je vidět, že vedení obce spolupracuje s občany a ti se netají svým vděkem k záslužné práci starostky a jejím kolegům. A to je ideální stav, který slibuje obci dobrou budoucnost.

Alessandro Alagia

Reklama