Slovácké divadlo vytahuje komediální trumf

27.2.2014
Když ve Slováckém divadle nastudovali před sedmi lety komedii Raye Coonyho 1+2=6, byla to velká událost. Inscenace získala celou řadu cen a dodnes je s téměř sty reprízami na repertoáru. Podobné nadšení vyvolala i loni uvedená komedie Michaela Coonyho Nájemníci. Tu diváci milují natolik, že vykoupili všechny vstupenky až do konce dubna. Není proto divu, že divadelníci vsadili na hru z rodu Coonyů i do třetice, a to na tu s názvem Peklo v hotelu Westminster. Právě v těchto dnech ji začal zkoušet režisér Robert Bellan.

Bláznivá komedie Raye Cooneyho vypráví o tom, že ani člen vlády by si neměl něco začínat s vdanou sekretářkou. A pokud si vybere k záletům hotel,  kde je i jeho manželka a čínská obsluha mu moc nerozumí, je přímo katastrofa. To potom potřebuje spolehlivého osobního tajemníka, který dokáže vyrobit takové alibi, nad kterým zůstává rozum stát. Pokud se však do všeho připlete puritánská poslankyně a podváděný manžel, je jasné, že v hotelu musí vypuknout peklo.

V divadle věří, že Peklo v hotelu Westminster bude další úspěšnou a divácky oblíbenou komedií. Hra samotná získala ve Velké Británii prestižní cenu Lawrence Oliviera a uherskohradišťská scéna bude jedinou u nás, která ji momentálně nastuduje. Režisér Bellan do hlavních rolí obsadil Pavla Hromádku, Josefa Kubáníka, Irenu Vackovou a další herce. Premiéra se připravuje na poslední březnovou sobotu.


Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Slovácké divadlo vytahuje komediální trumf

Reklama