Slovácké divadlo startuje velkolepě už tuto neděli

26.8.2014
Většina českých a moravských divadel připravuje vstup do nové sezóny na první polovinu září – v tu dobu bude mít už uherskohradišťský soubor za sebou několik velkých akcí. Start totiž naplánovalo už na konec srpna. Co připravuje?

„První událostí bude oslava 85. narozenin Květy Fialové. Ačkoliv o ni mají zájem novináři, televizní štáby i ostatní divadla v Praze, paní Květa se rozhodla předvečer narozenin strávit na našem jevišti a s našimi diváky,“ říká ředitel slovácké scény a zároveň režisér večera Igor Stránský. Slibuje tak vzpomínky na inscenace, jež vznikly na uherskohradišťských prknech, ale také vyprávění o životě herecké legendy doplněné mnoha ukázkami z filmů. Publikum si připomene i chvíle, kdy v Národním divadle Květa Fialová převzala prestižní Cenu Thálie. ​

Kromě oslavenkyně se ale potká i s mnoha hosty, a to nejenom uherskohradišťskými. Pozvání přijala například herečka Dana Batulková, prezident Herecké asociace Jiří Hromada a další osobnosti. „Přál bych si, aby to byl večer, na který paní Květa hned tak nezapomene,“ dodává ředitel s tím, že se pro slavnou herečku chystá i velké překvapení. Narozeninový večer proběhne 31. srpna od 19.00 hodin.

První zářijový den pak bude věnovaný nové premiéře. Jde o inscenaci hry Fraška à la krab (Krabaret), jež speciálně pro Slovácké divadlo napsal renomovaný Milan Šotek. Pokouší se v ní navázat na slavná léta známých uherskohradišťských kabaretů. Ty byly v osmdesátých letech doménou Přemysla Ruta, který je zároveň autorem hudby. 
Novinku o dvojici, jež si z dovolené přiveze netradiční suvenýr – kraba, který všechno v domácnosti zpřehází vzhůru nohama, režíruje Martina Schlegelová. Do hlavních rolí obsadila Jiřího Hejcmana, Kláru Vojtkovou, Davida Vaculíka a další herce. Slavností premiéra začne 1. září v 19.00 hodin na Malé scéně Slováckého divadla. Na září pak divadelníci z Uherského Hradiště plánují i další akce – 110. reprízu muzikálu Donaha!, 400. reprízu slavných Rychlých šípů, přípravu novinky režisérky Anny Petrželkové a další. 

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Slovácké divadlo startuje velkolepě už tuto neděli

Reklama