Boršice – Sobotní Letecký den v Boršicích neměl chybu. Jako vlastník pilotního průkazu jsem byl ve svém živlu. Prohlédl jsem si okřídlenou produkci českých výrobců, pochopitelně se zajímal i o letadla, která vznikají na Slovácku ve firmách Evektor či Aircraft Industries. ​

Vrcholným zážitkem, při kterém se doslova tajil dech, byla ale akrobatická exhibice pilota Martina Šonky z RedBull Air Race. Tento umělec v oblacích popřel snad všechny fyzikální zákony, se svým strojem prováděl neuvěřitelné kousky. Sklidil bouřlivý aplaus dvou tisíc návštěvníků.

V průběhu odpoledne jsem si prohlédl také vystavenou techniku hasičských sborů z regionu a pochopitelně se dal do řeči s řadou návštěvníků, které zajímá má kandidatura do Senátu. A měl i čest přivítat a provést akcí velvyslankyni Marockého království v České republice, Její Excelenci  Souriyi Otmani.  Jak jsem s potěšením zjistil, paní velvyslankyně i její manžel jsou velkými fanoušky  všeho, co se letadel týká. Takže jsem jim výběrem programu kápl do noty.


Alessandro Alagia 
Velvyslankyně Marockého království v České republice, její excelence Souriyi Otmani

S dcerou Dominique a pilotem Martinem Šonkou

Reklama