Reportáž: Nejsme panenky z cukru, ale ani žádné mužatky

17.2.2014
Víno, ženy, zpěv? A co takhle pivo, ženy a fotbal?

Představujeme ženský fotbalový tým SK Baťov 1930 – otrokovické vítězky meziokresního přeboru žen 2012/2013. Hráčky právě absolvují zimní přípravu, která probíhá převážně v domácích podmínkách na umělé trávě v areálu SK Baťov 1930. Holky trénují dvakrát týdně a v neděli 9. února sehrály první přípravné utkání s celkem Slovácka na soupeřově půdě.

Jak jste se dostala k fotbalu?

Fotbalu se věnuje celá naše rodina. Taťka, brácha i bratranec. Takže místo panenek se u nás dědily kopačky. S klukama jsme chodili na hřiště, společně jsme jezdili fandit a teď jezdí rodina fandit i mně.


Jaké otázky jsou vám nejčastěji kladeny?

Nejčastěji se nás ptají na velikost hřiště a délku hrací doby. Takže ano, máme stejná pravidla jako muži, stejnou velikost hřiště jako muži, stejně někdy úmorných devadesát minut jako muži a stejné dresy jako muži, jen jsme prostě o dost hezčí - dodala s úsměvem jedna z hráček SK Baťov 1930.


Převládají u vás v botníku lodičky nebo kopačky?

To, že je mou vášní fotbal, neznamená, že si občas nevyrazím s kabelečkou za dámičku – odpověděla pohotově jedna z hráček. Ani obliba výběru bot na podpatku nebo na kolíkách se neliší. Rády se líbíme i na hřišti.

Ani zranění se vám nevyhýbají …

To máte pravdu, ale na hřišti nefňukáme. Zápas se snažíme dohrát i se zaťatými zuby. Fňukáme až doma svým mužům a jsme rády, když si nás pak hýčkají.


Přece jenom, je váš fotbal v něčem jiný?

Vzpomínám na utkání, kdy se kamarádka ošklivě střetla s protihráčkou a nehybně zůstala ležet na zemi. Myslely jsme, že je snad mrtvá. Po chvíli se pohnula, otřepala se, podívala se, jestli je v pořádku, a první, co řekla směrem k rozhodčímu bylo: můžeme hrát, nehty mám celé! (včera si nechala dělat nové)


Máte svůj oblíbený citát?

Život není o počtu nádechů a výdechů, ale o počtu chvil, které nám vzaly dech!


A ideální rande?

Utkání Ligy mistrů, vychlazené pivo a dobré jídlo.

Stručné a výstižné, ale myslíme, že mnoho mužů by bylo s touto odpovědí nadmíru spokojených.


Za hráčky Baťova odpovídaly Eva Burešová a Karolína Šnajdarová.


Soupiska hráček SK Baťov 1930:

Hlavní trenérka - Renata Pokorná, Asistent – Roman Šimurda

Hráčky - Andrýsková Kristýna, Burešová Eva, Hostašová Anna, Hrdinová Michaela, Kolářová Diana, Koukalová Alena, Křivánková Tereza, Lidincová Sabina, Lysoňková Simona, Malíková Marcela, Molová Michaela, Nejezchlebová Veronika, Oharková Markéta, Ondrová Renáta, Pomališová Aneta, Přibilová Martina, Rizovská Aneta, Slaná Kristýna, Šamajová Veronika, Ševčíková Táňa, Šnajdarová Karolína

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Reportáž: Nejsme panenky z cukru, ale ani žádné mužatky

Reklama