Půst

5.3.2014
Když jsem psala kamarádovi, že jako další téma plánuji Půst, tak byla jeho reakce: fuj, to je ale škaredé slovo. Mně osobně se zdá mnohem krásnější než dieta. Půst je od pradávna součástí životního koloběhu na Zemi. Zvířata se postí, lidé se v historii postili. Dnes tento úžasný očistný rituál není moc v oblibě. Nahradily ho diety.

Dnes je Popeleční středa, začátek Velkého 40 denního půstu vycházejícího z církevní tradice. Máte výjimečnou šanci připojit se k této energii a postit se.

Půst není dieta a ani hladovka. Měli bychom k němu přistupovat jako k očistnému rituálu své tělesné i duchovní části. Půst má za cíl vyčistit tělo od škodlivých látek, vyčistit trávicí systém a také pročistit energetické pole. Je nespočet variant půstů a vlastně každý si může vymyslet svůj. Postit se nemusíme pouze od stravy, sladkého, masa, ale může to být i od televize, internetu či jiných našich závislostí.

Já se snažím postit jednou týdně. Řídím se dle cyklu Měsíce.  V tento den pouze piji tekutiny. Dříve byl můj postoj takový, že jsem z nadcházejícího půstového dne nebyla nadšená. Nyní se na ty dny těším.  Nemám hlad a na konci dne se cítím skvěle a jsem na sebe pyšná.

Během uplynulých 4 měsíců jsem zhubla i zbylé kilogramy navíc, které mi zůstaly po mém druhém těhotenství (asi 9kg).

Změnila jsem životosprávu na podvědomé i vědomé úrovni. Často se mě lidé ptají, jak toho mohou také dosáhnout. Co nejím, že hubnu. Vtip je v tom, že jím co chci a není nic, co bych nesměla. Pokud přistupujete k jídlu nebo k čemukoliv ve svém životě, že se soustředíte na negativní stránku věci (při půstu např. nebudu moci jíst, to nevydržím, budu mít hlad) pak se velmi pravděpodobně vaše myšlenky zhmotní.  Soustřeďte se na to, co chcete a na vámi vysněný výsledek a nedávejte prostor pro negativní myšlenky a pochyby.

Mě na cestu půstu přivedl Jarda Dušek, který se postí celých 40 dní a je pouze na vodě. 

Dnes je Popeleční středa, máte tedy výjimečnou šanci připojit se k této pradávné energii a postit se.  Zkuste si v klidu popřemýšlet a vědomě se rozhodnout a vzdát se něčeho ve Vašem životě, o čem máte pocit, že vám neslouží. Může to být čokoláda, maso, alkohol, zprávy, .. cokoliv a nechte to odejít ze svého života po dobu 40 dní.

Dále se můžete podívat na hezké video (i když neaktuální).

Držím všem palce :-)


Připravila: Marie Kusáková

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Půst

Reklama