Pozvánka LFŠ: Středa 30.7.

30.7.2014
Zapáleni divadlem, zapáleni hudbou. Zkrátka zapáleni doprovodným programem. To se dá říct o středečním dni, na který si pro vás organizátoři připravili samozřejmě také filmovou dávku. Zlatým hřebem dne však budou tři počiny z dílny Dejvického divadla nebo koncert zdarma Jany Kirschner.

Fokus Španělsko i hlavní žánry jako britský sociální film nebo Visegrádské sci-fi ustoupí ve středu do pozadí, ale ráno se ještě blýskne právě snímek z Británie Everyday, který byl promítán už v pondělí a napříč diváckým spektrem filmovky na něj lze zaslechnout především pozitivní ohlasy. V kině Mír příchozí čeká předlouhá sekce věnovaná Alexanderu Hackenschmiedovi, která se tentokrát zaměří na jeho působení v USA. Začíná se v 9:30.

V kině Hvězda se pak od 11:00 bude promítat francouzský film Roberta Bressona Muška s hostem Mylene Bressonovou, jeho chotí. Ve stejný čas se bude také promítat česko-polský film Karamazovi na motivy slavného díla Dostojevského Bratři Karamazovi. Hostem bude oblíbený herec Dejvického divadla Ivan Trojan, produkci si určitě nenechte ujít.

Další dlouhá sekvence snímků z působení Alexandera Hackenschmieda ve Spojených státech bude spuštěna přesně v poledne v kině Mír. Letní filmová akademie se ve středu zaměří na režii a hostem nebude nikdo menší než uznávaný režisér Bohdan Sláma, autor „českého sociálního“ filmu Čtyři slunce, s minimalistickým dějem a klouzavou kamerou.


V 15:30 se opět na Míru přihlásí o slovo Alexander Hackenschmied, aby uzavřel dalším seriálem snímků své americké působení. Po sedmé hodině nebude návštěvník filmovky vědět kam dřív. A výjimečně se nebude jednat o filmy, ale o doprovodný program. V 19:00 uvede Dejvické divadlo své slavné představení Ucpanej systém a o půl hodiny později začne na náměstí koncert slovenské zpěvačky Jany Kirchner.

Z českých novinek se ve středu objeví film Fair play a Křídla vánoc, který bude promítán v letním kině na Masarykově náměstí. Od 23:59 poběží v kině seriálový maraton LFŠ, ve kterém bude opět možno spatřit aktéry Dejvického divadla – Čtvrtá hvězda režírovaná Krobotem a Prušinovským. Jak vidno, je na co se těšit!

Připravil: Marek Janoš

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Pozvánka LFŠ: Středa 30.7.

Reklama