Pozvánka LFŠ: Sobota 2.8.

2.8.2014
Dlouhý večírek v Uherském Hradišti už běží do cílové rovinky, Letní filmová škola v sobotu končí závěrečným večírkem. Přesto ve filmovém programu diváci naleznou opět známý koktejl tématicky zaměřených filmů, koncert i divadlo. Poslední filmy se začnou promítat až minutu před půlnocí, jedeme naplno!

Nabitý sobotní program odstartuje film Todda Solondze z roku 2011 Černý kůň, v 8:30 začne na plátně kina Hvězda příběh opuštěného třicátníka Abea. V 9:00 v Klubu kultury spustí polsko-dánský film Ida, ten vypráví silný příběh dvou žen – novicky Anny a komunistické soudkyně Wandy.

Pokud jste si za festival oblíbili filmy Francouze Roberta Bressona, nenechte si ujít jeho prozaicky pojmenovaný snímek Peníze z roku 1981. Poslední film známého režiséra mapuje, jak jedna bankovka dokáže změnit životy lidí. Visegrádské sci-fi představí film z padesátých let minulého století. Moderní zpodobnění knihy Julese Vernea Vynález zkázy bude promítáno od 12:00 ve Sportovní hale.

Ve 14:30 budou promítány hned dva kusy, které stojí za zhlédnutí. Divák se bude muset rozhodnout mezi polským filmem Život je úžasný z roku 2013 a klasikou hosta LFŠ Petera Greenawaye Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec. Následovat bude sekvence krátkých filmů Alexandera Hackenschmieda a česká novinka mladého režiséra Jiřího Mádla Pojedeme k moři.

Fokus Španělsko vybral pro sobotu film Zraněná režiséra Fernanda Franca. Porn-art naposledy udeří se snímky Q a Bedways. Jiří Mádl bude hostem také u filmu Colette, který bude promítán od 17:30 v Klubu kultury. Zaostření na Španělsko pak uvede také koncert skupiny Aires del Sur, která bude prezentovat současnou španělskou hudbu.

Poté v kině Hvězda od 19:00 proběhne slavnostní zakončení, ale nezoufejte, filmy a koncerty poběží až dlouho do noci dál! V 19:30 se představí na Hudební stage LFŠ Yvonne Sanchéz, zpěvačka bude samozřejmě zastupovat Španělsko, ale s jejím původem to není tak jednoduché. Rodiče tvoří polsko-kubánský pár a šarmantní zpěvačka bydlí v Praze…
Jednadvacátá hodina ukáže Visegrádský sci-fi film Hydrozáhada, o párty se v Šapitó letní poloha postará DJ Liquid A. Zajímavý snímek nabídne také letní kino, film Kmotr z loňského roku za dobu svého promítání zvedl vlnu kontroverze. Doslova nálož filmových lahůdekbude odpálena ve 23:30. Vše načne postarší film 2001: Vesmírná odysea, následovat bude Umělcova smlouva Petera Greenawaye, britský sociální film Vosa a ze stejné kategorie Chytač krys.

Posledními filmy letošního úžasného festivalu bude dvojice z cyklů Visegrádské sci-fi a španělský horor. První jmenovaný útvar zastoupí Válka světů – příští století, polské sci-fi z roku 1981 a žánr strachu bude reprezentovat Kdo by se odvážil zabít dítě, 1976. Oba filmy začnou minutu před půlnocí a poběží až do skoro dvou hodin ráno. Nenechte si ujít lahůdky ze sobotního programu, užijte si závěrečný večírek, protože další filmovka tu bude zase za rok.


Připravil: Marek Janoš


Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Pozvánka LFŠ: Sobota 2.8.

Reklama