Pozvánka LFŠ: Pondělí 28.7.

28.7.2014
Po pátečním večírku a víkendu, kterému bezesporu vévodil britský scénárista a především režisér Peter Greenaway, začíná týden s hutnou dávkou filmů. V pondělí se představí, samozřejmě stejně jako v ostatních dnech, skoro všechny cykly. Pondělnímu programu ale jednoznačně vévodí studentské filmy a Visegrádský úsek.

Ranní program odstartuje mistrovský kus právě z Visegrádského úseku, pokud bych měl něco opravdu doporučit, je to pak maďarský animovaný film Past na kočky se svým specifickým humorem a zajímavým výtvarným zpracováním s datem výroby 1986. Bude se promítat od 9:30 ve Sportovní hale.

Britský sociální film má v pondělním programu své zastoupení například ve filmu Everyday Michaela Winterbottoma, hostem při projekci bude David Forest. Pro milovníky českého filmu a zvláště pak českého dokumentu si LFŠ připravila snímek z roku 2012 Návrat Agnieszky H. líčící život a především mládí slavné polské režisérky Agnieszky Holland. Hollandová natočila například uznávanou minisérii Hořící Keř, kterou LFŠ nabídla loni.

Poledne ovládnou studentské filmy, mezi kterými lze poukázat na trojici krátkých filmů s názvem Rodičovská anabáze pojednávající o rodičích, jejich malých ratolestech a o úskalích výchovy. Pro potenciální studenty filmu, ale i pro zvědavce se nabízí přednáška producenta Tomáše Hoffmanna v sekci Letní filmová akademie: Produkce. Hoffman produkoval například ROMing, Účastníky zájezdu nebo Kawasakiho růži. Přednáška je od 13:30 v Redutě.

Tradičním oživením programu bude němý film doprovázený živou hudbou. Film Piccadily doprovodí Kittchen. Pro odlehčení nabízí program poměrně nový český film Zakázané uvolnění režiséra Jana Hřebejka. Hostem bude herec Ondřej Sokol známý například z populárního pořadu Partička.


Podvečer ovládnou opět studentské filmy, ve 20:00 vystoupí brněnské divadlo U stolu Brno se hrou Ivan Martin Jirous, Františka Jirousová: Magor. V letním kině budou promítány české filmy Něžné vlny a osvědčená klasika Jáchyme, hoď ho do stroje! Večer nabídne poválečný československý film Krakatit a opět se ke slovu dostane porn-art v podání Příběhy Richarda O.

Připravil: Marek Janoš

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Pozvánka LFŠ: Pondělí 28.7.

Reklama