Pozvánka LFŠ: Čtvrtek 31.7.

31.7.2014
Poslední červencový den nabídne na Letní filmové škole opět bohatý program. Po denní přestávce se na plátna vrátí všechny hlavní cykly, ale neubude ani doprovodný program. Návštěvníci filmové školy se mohou těšit opět na Dejvické divadlo, den zakončí přesně ve 23:59 publikem velice očekávaný snímek Frank.

Ráno bude od 8:30 opět možnost zhlédnout opět kousek z dílny britského režiséra Petera Greenawaye s titulem Goltzius a společnost Pelikán. Ve stejný čas bude promítán film francouzského režiséra Roberta Bressona Dámy z Bouloňského lesíku. Počin z roku 1945 rozehrává podivný příběh o pomstě, který se vymkne strůjkyni msty z rukou.

O sociální film z Britského souostroví se postará host David Tucker, který uvede film Tyranosaurus o zatrpklém staříkovi, který ale v jádru není zdaleka tak tvrdý, jak na první pohled vypadá… Pokud jste absolvovali středeční, respektive čtvrteční maraton seriálu Čtvrtá hvězda, je pro vás jako stvořená navazující debata s herci Dejvického. Začíná v příznivý čas hodinu před polednem na Redutě.

Reprízy se od 11:30 dočká v druhém ze sálů Reduty československá anabáze Alexandera Hackenschmieda. Ve 12:00 se bude promítat očekávaný, kultovní film Pulp Fiction: Historky z podsvětí, trochu nepochopitelně organizátory umístěný do kapacitně malého kina Mír. Akademie LFŠ se bude ve čtvrtek zabývat kamerou, hostem bude F.A. Brabec.

Sedmnáctá hodina nabídne v kině Hvězda televizní portrét bývalého vedoucího Dejvického divadla Miroslava Krobota s hostem Miroslavem Krobotem. Jak bude známý herec a režisér mluvit o svém vlastním portrétu? Nezbývá, než se přesvědčit na vlastní oči. Sekce retro ve stejný čas uvede na Redutě filmy s datem výroby před začátkem první světové války, tedy snímky více než sto let staré! Tyto rarity mají v kolonce země výroby ještě název mocnářství – Rakousko-Uhersko.


V 19:30 začne na náměstí koncert kladenské kapely Zrní, která byla ve své poměrně krátké historii oceněna třeba soškou Anděl. Ve 20:30 bude v kině Hvězda promítán film, který právě teď můžete nalézt ve většině tuzemských kin. Díra u Hanušovic. LFŠ má přece jen oproti zbytku republiky přidanou hodnotu – film uvedou hosté a protagonisti Miroslav Krobot a Ivan Trojan.

Britský sociální film představí dílo Fish tank, po denní odmlce se o slovo přihládí porn-art s francouzským filmem Sexuální kroniky současné francouzské rodiny a britských Devět písní. V letním kině se lze dočkat cestopisu Trabantem na konec světa a klasiky v podobě filmu Adéla ještě nevečeřela. No a celý den uzavře očekávaný film Frank, která se premiéry dočkala teprve letos. Britsko-irská tragikomedie startuje minutu před půlnocí!

Připravil: Marek Janoš

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Pozvánka LFŠ: Čtvrtek 31.7.

Reklama