Plážová pohoda 2014 začíná už zítra!

3.7.2014
V pátek 4. července odstartuje na Masarykově náměstí 7. ročník Slováckého léta, deset dnů plných sportu, hudby a zábavy pro všechny na písečné pláži uprostřed historického centra Uherského Hradiště. Kromě tradičních sportovních turnajů, dětských dnů, hudebních večerů a benefičních aktivit letos nabídne ve svém programu několik atraktivních novinek. Jako vždy jsou veškeré akce Slováckého léta přístupné zdarma.

Zábava

Mezi hudebními tělesy, kterým budou na náměstí patřit především pozdní odpoledne a večery, se představí nejoblíbenější regionální skupiny jako Argema, Reflexy, U2 Desire Revival, Tabák (Kabát revival), Red Hot Chilli Peppers Revival, Street 69, Generace, Gong, Freefall, Kumpáni a další.

Do rolí hlavních hvězd letošního ročníku jsou nominováni Divokej Bill a Iné Kafe s předkapelou Zoči Voči.

Folklorní program letos dostane hned dvoudenní prostor. První den vystoupí dětské soubory Míkovjánek, Omladinka a Děcka z Buchlovic, dospělé tanečníky pak zastoupí FS Lintava, F studio Buchlovice s CM Čardáš, FS Míkovjan s CM Falešnica. Hlavní program večera obstará populární slovenský soubor Rozsutec ze Žiliny. Druhý folklorní ponese podtitul „folklor light“. Vystoupí držitelka ceny Anděl Jitka Šuranská a oblíbené cimbálové muziky – roli hosta zastoupí Cimballica a na domácí půdě opět přivítáme hradišťskou Haraficu.

Sport

V uměle vybudované aréně naplněné zlatavým pískem, obklopené tribunami pro velké množství diváků, budou k vidění souboje v plážovém volejbalu, plážové házené, plážovém fotbalu, pétanque, discgolfu a speedmintonu. Pokud se vám nechce do rozpáleného písku, ale přesto byste si chtěli užít sportovních radovánek, můžete se zapojit do turnajů ve stolním tenise a stolním fotbálku, případně si odskočit na nedaleké sportoviště ZŠ UNESCO zahrát florbal. Letošními novinkami budou bubble-football a hromadná vyjížďka na in-line bruslích.

Pro dobrou věc

Kromě zapojení široké veřejnosti do volnočasových aktivit si Slovácké léto klade za cíl získání finančních prostředků pro dobročinné účely. Ani tentokrát proto nebude chybět benefiční akce I malý plyšák může vykouzlit velký úsměv (bezplatný sběr a následný prodej plyšových hraček za symbolickou hodnotu) a Skákej pro dobrou věc (výběr symbolického poplatku za využití trampolín a skákacích hradů).

Veškerý výtěžek z benefičních aktivit si rovným dílem rozdělí Domov pro osoby se zdravotním postižením Medlovice a Diakonie Českobratrské církve evangelické - středisko CESTA Uherské Hradiště.

Partneři

Velký dík patří i letos spolupracujícím subjektům, především Městu Uherské Hradiště, Klubu kultury Uherské Hradiště, Městským kinům Uherské Hradiště, Sportovištím města Uherské Hradiště, Aquaparku Uherské Hradiště a Domu dětí a mládeže Šikula Uherské Hradiště.

Vítám každou aktivitu, která oživí naše město a přinese lidem dobrou zábavu a možnost si zasportovat. Líbí se mi myšlenka spojit sportování s hudbou a zábavou a navíc s podporou dobročinnosti. Tato akce si za dobu své existence našla řadu příznivců a zaujala nepřehlédnutelné místo v kalendáři akcí. Město ji podporuje tím, že poskytuje bezplatně veřejná prostranství, a navíc v letošním roce přispělo částkou 200 tisíc korun.“ (Stanislav Blaha, místostarosta města UH)


Jsme rádi, že to v Hradišti žije. Naším zázemím tak můžeme napomoci vynikající letně-dovolenkové atmosféře našeho města. Člověk vlastně nikam už nemusí :-).“ (Antonín Mach, ředitel Klubu kultury UH)


I letos se těším na parádní atmosféru pískového Masarykova náměstí v Hradišti. Jsem za takto oživený veřejný prostor města moc rád a před zbytkem republiky aj hrdý a organizátorům děkuji a přeji zdar. Krom povzbuzování, opalování a sem tam i poslouchání muziky či upíjení piva se už poněkolikáté letos chopím ocelových koulí. Už druhým rokem se ale naše Městská kina snaží být aktivním partnerem této akce, proto jsme se také v půlce června opět společně podíleli na propojení Slováckého léta s nabídkou našeho letního kina ve Smetanových sadech a letos i s menším beachovým turnajem, jehož výtěžek směřuje na kolech do Afriky... Už se v kině těšíme.“ (Josef Korvas, ředitel Městských kin UH)

Slovácké léto se pomalu ale jistě stává hradišťským fenoménem a my jsme rádi, že u toho můžeme být. Již několik let jsme partnerem této akce, poskytujeme podporu ve formě zvýhodněných pronájmů nebo zapůjčením různých sportovních pomůcek. S každým dalším ročníkem se přesvědčujeme, že je to podpora smysluplná a správně cílená. Doufám, že na naši spolupráci navážeme i v příštích letech.“ (Evžen Slavík, ředitel Sportovišť města UH)


Do Slováckého léta se Uherskohradišťský aquapark zapojil v rámci akcí Kola pro Afriku i ADELL Open. Ke hře poskytujeme obě naše písková hřiště, fotbalové i volejbalové. Hráči budou mít v daný den k dispozici také veškeré zázemí letního aquaparku. Pro fanoušky jednotlivých zápasů jsme připravili zvýhodněné vstupné. Stejně jako v loňském roce poskytne Uherskohradišťský aquapark zcela zdarma zázemí pro benefiční „plyšákomat“. Automat se již nyní nachází za pokladnou letního vstupu. V loňském roce ho mělo možnost využít více jak 115 tisíc návštěvníků letního aquaparku.“

(Jiří Durďák, ředitel Aquaparku UH)


DDM Šikula pořádá ve spolupráci se Slováckým létem příměstský tábor s výukou angličtiny a využitím sportoviště na Masarykově náměstí.


Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Plážová pohoda 2014 začíná už zítra!

Reklama