DOZVUKY KUNOVSKÉHO LÉTA: Píseň Hallelujah v provedení cimbálové muziky Šefranica?

27.6.2014
Ano i tohle svede cimbálová muzika Šefranica, která již po několikáté obohatila svou přítomností MFDD Kunovské léto, kdy na letošním ročníku doprovodila folklórní soubor Děcka z Kunovic. Kunovské léto Šefranica navštěvuje každým rokem.


,,Navštěvuji festival v Kunovicích již 20 let a provedl jsem festivalem již na 4 generace hudebníku ́ ́ prozradil vedoucí CM Šefranice, František Říha, který se věnuje kromě vedení 
muziky i pedagogické činnosti na ZUŠ Uherský Ostroh.

A co nám pan Říha řekl k úspěchům jeho cimbálové muziky? ,, Úspěchy již samozřejmě byly. Naše muziky jsou jednou z nejúspěšnějších v republice. Naše cifry potěšily posluchače v mnoha zemích světa. S kapelou jsme již procestovali Bulharsko, Itálií, Maďarsko, Polsko 
a Slovensko. Na podzim nás čeká Slovinsko. Vystupujeme i na regionálních festivalech jako jsou Strážnické slavnosti. Na MFDD Kunovské léto sklidila naše muzika také několik úspěchů. Většinou na každém ročníku dostaneme nějaké ocenění  ́ ́ s hrdostí oznámil vedoucí muziky.

Za úspěch Šefranice lze považovat i fakt, že mladí muzikanti zůstávají v muzice i po skončení základní školy. Dalším nemalým úspěchem je vystoupení CM Šefranice s Děckama z Kunovic na televizní stanici TV NOE v pořadu ,,U nás ́ ́.

Na letošním ročníku festivalu vystoupila CM Šefranica ve spolupráci s Děckama z Kunovic s novým pásmem ,,Na lukách ́ ́. Pásmo je spíše hravé, kdy si tanečníci a zpěváci hrají na přírodu, zvířata a napodobují činnosti vykonávané v létě. S tímto představením vystoupili v sobotu. V neděli se předvedli s tanečním vystoupením zaměřeným na oblast Myjavy. Tato část Slovenska je velmi bohatá na písně a tance.

CM Šefranica není opravdu jen tak nějaká muzika. Jejich cifry rozhodně stojí za poslech. Vřele doporučuji navštívit jejich vystoupení. A chcete si právě teď zpříjemnit odpoledne chvilinkou výborné hudby? 

Za redakci Slováckého magazínu přeji hodně úspěchů panu Říhovi v jeho činnosti a CM 


Šefranici spoustu spokojených posluchačů a nepřeberné množství skvělých cifer.

 Připravila: Olga Slivková

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - DOZVUKY KUNOVSKÉHO LÉTA: Píseň Hallelujah v provedení cimbálové muziky Šefranica?

Reklama