Nejlepší dieta na světě

1.10.2014
Čekáte nějakou novou skvělou zázračnou dietu, díky které zhubnete bez námahy jednou a provždy? Bohužel. Zapomeňte na dodržování různých hubnoucích systému a vsaďte na zdravý životní styl, to jediné doopravdy funguje.

Ve své praxi se setkávám s klienty, kteří jsou vlastně z extrému do extrému. Buď jsou na dietě a něco nejedí (mléčné výrobky, přílohy, pšenici…), anebo se přejídají. Vesměs ale lidé věří na zázraky. Štěstí, zdraví a váhu jsme začali delegovat na rychlé diety, odmítání některých druhů potravin či pilulky. Z našich životů se vytratila střídmost.

Většina z nás už zná ta pravidla, díky kterým se drží váha tam, kde má a naše tělo správně funguje. Jíst menší porce 5x denně, zařadit zeleninu, dostatečný pitný režim, dostatek spánku, sport apod. Ale jak na to? Vyhněte se opět extrémům a k tomu se inspirujte následujícími tipy:


Dejte tomu čas

Vyhněte se radikálním změnám, neboť s takovou nevydržíte. Nemůžete svůj starý životní styl ze dne na den otočit o 180°a věřit tomu, že to bude snadné a přirozené. Dělejte drobné krůčky každý den. Začněte snídat, týden to tak dělejte a další týden třeba přidejte pravidelné svačinky, další týden k tomu přidejte pravidelný pitný režim. A tak pořád pokračujte a uvidíte, že za takové dva měsíce budete mít úplně jiný životní styl a ani to nebolelo :-)


Stanovte si reálný cíl

A ten si dejte před oči, ať jej vidíte co chvíli. Ideálně doporučuji najít si starou fotku, na které máte vaši vysněnou váhu a líbíte se sami sobě. Tu si pak dejte na ledničku a denně si tak budete připomínat, proč to děláte a čeho chcete dosáhnout.


Vyhněte se pokušení

Rozhodnutí žít zdravým životním stylem s sebou nese i ten fakt, že se vyhýbáme věcem, které nás v minulosti pokoušely a sváděly na „špatnou“ cestu. Takže přestaňte kupovat domů čokolády, tučné věci, polotovary apod. Pokud denně do práce chodíte kolem cukrárny, kde jste byli zvyklí si dát vždy špičku, choďte jinudy. Vůli jistě máte, není třeba ji ale pokoušet ;-)


Odstraňte negativa

Jít do změny s větou – už NIKDY si nedám klobásku, už NAVŽDY budu muset chroupat salát, to se vám rovnou chce skončit nebo vlastně ani nezačít. Uvědomte si, že zdravý životní styl není o zákazu, ale o tom, dát tělo to nejlepší. A když se ocitnete na grilovačce a dáte si pro jednou krkovičku, svět ani vaše tělo se nezboří. Pamatujte, že neexistuje nesprávná potravina, jen nesprávné množství. ;-)

Připravila: Barbora Vlčková


www.chcemezitzdrave.cz


Facebook Báry Vlčkové


Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Nejlepší dieta na světě

Reklama