Nejen o Kloboukovém bále se Zuzanou HoffmanNovou, ředitelkou DIAKONIE ČCE

12.3.2014
Blížící se osmý ročník Kloboukového bálu mne donutil vyhledat vhodnou pokrývku hlavy, ale také jsem se díky tomu setkal na kus řeči se Zuzanou Hoffmannovou, ředitelkou Diakonie ČCE - střediska CESTA, poskytujícího sociální služby lidem s postižením. Dlouhodobě s ní totiž spolupracuji na několika projektech ze sociální oblasti a považuji za důležité informovat o aktivitách, které bohužel neplní přední stránky médií. Je to škoda. Mnoho lidí pomůže rádo, ale je třeba vědět, komu a proč.

Tak už máš vybraný klobouk pro letošní rok? V jakém bude stylu? Je klobouk na bále nutností? 

Nutností určitě není, vítaným zpestřením ano. A na moji pokrývku hlavy se mě ptáš skutečně brzo, tyhle věci řeším tak týden před. Zatím ve středisku horečnatě pracujeme na přípravě bálu, a to hlavně na tvorbě programu, jelikož letos chceme program trochu osvěžit zejména tanečními vystoupeními. Další důležitým úkolem je mimo jiné shánění cen do tomboly. Věřím, že letos bude tombola opět pestrá, vždyť vím, že i tobě se už podařilo sehnat pár opravdu pěkných cen, takže se všichni máme na co těšit. A ještě malé doplnění pro případné zájemce, bál se koná v sobotu 29. března v hradišťské Redutě a lístky je možno online rezervovat a za 250 korun pak zakoupit v předprodeji v Klubu kultury. 


Máš z bálu nějaký zajímavý zážitek?


Každý bál je ojedinělým zážitkem, ale líbilo se mi, když jsem si mohla „zakouzlit“ s Jirkou Hadašem.


​Kloboukový bál vznikl za účelem aktivní pomoci pro DIAKONII ČCE - STŘEDISKO CESTA. Zeptám se jednoduše, jak můžu pomoci?

Podnikatelé, firmy i soukromé osoby mohou přispívat na účet střediska číslo: 3540709399/0800 vedený u České spořitelny. V tomto případě je však nutné mít sepsanou darovací smlouvu, proto je třeba kontaktovat v případě zájmu o podporu pracovníky střediska. Tady si ještě dovolím podotknout, že dary od fyzických osob od 1 000 korun a od právnických osob od 2 000 korun je možno odepsat ze základu daně.

Finančně podpořit nás lidé dále mohou i třeba tím, že si pronajmou střediskové prostory, např. pro uspořádání rodinné či dětské oslavy.  


Kloboukový bál není jedinou společenskou akcí, kterou podporujete Diakonii. Na co dalšího bys nás nalákala?


V sobotu 17. května se bude v Klubu kultury konat benefiční přehlídka dětských aktivit. Do plánu benefičních akcí jsme pro letošek dále zařadili např. módní přehlídku či divadelní představení. Středisko CESTA poskytuje v Uherském Hradišti dvě sociální služby. První z nich je denní stacionář pro klienty se středním až hlubokým mentálním či kombinovaným postižením, tou druhou pak Poradna rané péče. 
Máš nějakou myšlenku, kterou bys chtěla čtenářům sdělit?

Nemám myšlenku, spíš nápad. Že bych se mohla se čtenáři Slováckého magazínu osobně potkat třeba na Kloboukovém bále a tam jim o Diakonii prozradit více.


http://strediskocesta.cz/


​Připravil: Aleš Durďák

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Nejen o Kloboukovém bále se Zuzanou HoffmanNovou, ředitelkou DIAKONIE ČCE

Reklama