Mír v pekle nebo peklo na Míru? - Idiot/Moby Dick Tour, 28. 2. 2014, Uherské Hradiště

4.3.2014
„Konečně akce velkých rozměrů!“ muselo znít v hlavách všech, kteří navštívili v pátek 28. 2. jediný klub v Uherském Hradišti, který je v součastnosti schopen pozvat i hiphopové interprety. Na Míru byla možnost spatřit zástupce pražské produkce, pionýry naší scény, kteří brázdí republiku nějaký ten pátek. A zrovna ten minulý byl ve znamení začátku šňůry koncertů, která postihne v nejbližších víkendech dalších 10 klubů. Aneb Idiot Tour Vladimíra 518 a Moby Dick Tour Jamese Cola za podpory společností OCB, Jägermeister a rádia Hiphopstage mohla vypuknout.

Začátek vystoupení byl pro mě velice hektický, vzhledem k situaci, která nastala. Díky tomu jsem prakticky promeškal většinu Coleova vystoupení. Avšak i konec programu byl vynikající. Tento rapper už dřív stihl navštívit náš kraj spolu s horrorcorovou partičkou Sodoma Gomora ve Zlíně, kde verbální orgie nebraly konce. Dnes s ním ale nepřijeli, Jamesi Coleovi kryl záda DJ Doemixxx. Upřímně jsem dofal, že jsem nepropásl žádný společný moment Vladimíra a Jamese, protože jejich skladby na hudebních serverech obvykle lámou rekordy. Naštěstí jsem se obával zbytečně.

Headliner show, Vladimir 518, není pro naši scénu žádnou neznámou. A pro naše městečko také ne, vždyť v posledním roce navštívil Hradiště dvakrát, jednou s kolegou z kapely PSH (Peneři Strýčka Homeboye)Orionem, podruhé v rámci Letní filmové školy. Očividně si „Slovácké peklo“ oblíbil, a proto odtud odstartoval svou tour. Spolu s ním vystoupil druhý pražský zástupce, bývalý člen spojení Indy a Wich, LA4, který mu dělal hypemana. Na pódiu nechyběl Vladimírův dlouholetý přítel, DJ Mike Trafik, také člen skupiny PSH. V neposlední řadě bylo vidět vedle mužů také zástupce něžného pohlaví, pohledné zpěvačky z kapely Tutti Frutti. No a nakonec nám zbývá zmínit živou kapelu, která předvedla velice příjemný výkon, basáka Matěje Havlička a bubeníka Adama Kollera.

Mé dojmy ze samotného Vladimírova vystoupení byly smíšené. Po perném dni by vypadaly všechny akce v mém oku tak nějak černěji. Prostor pod pódiem byl snad naplněn jen z poloviny a mnoho lidí, kteří tam stáli, nijak nejevili příznaky mocného zástupu fanoušků, podporujícího svého oblíbeného interpreta. Ten pověstný kotel se mi nezdál ani zdaleka přivedený k varu i přesto, že lidé měli kolem krku havajské náhrdelníky, což byla známka toho, že welcome drinky u většiny přihlížejících byly zkonzumovány. Jenže postupem času, jak se člověk uvolnil, bylo vidět, že i ten zástup není tak malý. Stejně tak podpora od domácích fanoušků. A po pár starších tracích, mezi nimiž byly i tracky Praha (ft. LA4, Orion) a Vím já (ft. James Cole, Orion), se najednou všechno rozsvítilo a zůstalo jen ve světlých barvách. Korunu tomu nasadil závěrečný song z alba Idiot, Nemám Zájem, jehož název se absolutně neslučoval s tím, jak fanoušci vnímali interprety a naopak.

Závěr večera proběhl v ryze domácí náladě. Bary jely v plném proudu, DJ na afterparty pouštěl dobrou muziku, vystupující se přišli pobavit se svými fanoušky, popít, prodat merchandise, vyfotit se a snad i podepsat cokoliv, o co bude požádáno. Dokonce i tradice z blízkého fotbalového stadionu se zde dodržela, kdy při nadmíře veselí vylétávají kelímky s pivem do vzduchu. Což jsem jako obvykle pocítil na vlastní kůži. Unavený, politý, ale šťastný jsem opustil klub Mír v ranních hodinách s přesvědčením, že tu po delší konečně proběhla velká akce. Doufejme, že ne poslední. Tak příště nazdar Vladimíre, Jamesi a Lavoré.


Připravil: Vojtěch Vanda

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Mír v pekle nebo peklo na Míru? - Idiot/Moby Dick Tour, 28. 2. 2014, Uherské Hradiště

Reklama