Marek Ertelt: Nikdy nechci zklamat své okolí v tom, co dělám.

24.9.2015
Mgr. Marek Ertelt je nejen úspěšný podnikatel, ale také vizionář a člověk se zdravým sebevědomím. I přesto, že začínal ve zcela jiném oboru, dokázal úspěšně se prosadit v nynějším odvětví. Ve svém byznysu dosahuje úspěchu, současně mu nechybí pokora. Pro náš magazín nám poskytl tento zajímavý rozhovor.

Zkuste se prosím našim čtenářům v krátkosti představit.

Pocházím z Frýdku-Místu, jsem ženatý a mám dvě děti.  S rodinou bydlíme v Uherském Hradišti a ve Zlínském kraji také působí naše společnost. Vystudoval jsem magisterský titul na City University of Seattle, kde jsem se zaměřil na obor podnikového managementu. 

Obecně mě baví řízení resp. vedení lidí a snažím se v tomto oboru neustále vzdělávat. Abych byl úspěšný já sám, musí být úspěšný také tým spolupracovníků kolem mě, proto si vybírám do týmu jen opravdu ty nejlepší.

S vaší manželkou jste založili úspěšnou společnost MM OPTIMAL. Jaké byly začátky této cesty?

Před založením vlastní společnosti jsem se šest let pohyboval v oboru finančnictví. Postupně jsem získával zkušenosti a začínal od úplného začátku. Díky výborným výsledkům  mi přišla na mysl otázka, jakým způsobem je možné posunout se zase o něco dál, protože jsem začínal pociťovat vnitřní stagnaci.

  Na základě těchto zkušeností jsme se společně s manželkou rozhodli pro založení vlastní společnosti se sídlem v Kunovicích. Momentálně máme za sebou více než deset tisíc uzavřených obchodů. Mimo jiného pečujeme o firemní portfolio především z oblastí zdravotnictví (lékárny, polikliniky, zdravotní zařízení). Hrdí jsme především na poskytování služeb pro největší soukromé zdravotnické středisko v České republice.

Jaký byl hlavní důvod pro založení vlastní společnosti?

Především jsme si s manželkou uvědomili, že jsme nebyli dostatečně ohodnoceni za námi vykonanou práci i přesto, že jsme byli schopni vyjednat skutečně velké objemy z hlediska obchodu. Současně jsme nebyli ztotožnění s některými kritérii v rámci firemní kultury a strategie tehdejšího zaměstnavatele, které byly podle nás nedostatečné a nesmyslné.

Poté co dřívější zaměstnavatel nechtěl akceptovat ani návrhy pro zlepšení a inovace, rozhodli jsme se, že nastal ten správný čas pro to, abychom šli vlastní cestou a vytvořili vlastní společnost, která bude ctít vysokou firemní kulturu a bude schopna reagovat pružně a efektivně. Jsem velmi rád, že se nám to daří. Ohlasy našich finančních poradců, klientů a obchodních partnerů jsou toho důkazem. 

Jaké byly začátky fungování vaší společnosti?

Začátky nebyly jednoduché, protože jsme se museli od samého začátku nastavit na přechod z brooker pool organizace. Přechod na přímé zasmluvnění na finanční instituce není vůbec snadný. Příprava na tento přechod nám trvala více než půl roku. Jde především o zajištění webových stránek, výběr a nastavení vlastního informačního systému s možností rozšiřování dalších funkcí IS, jednání s finančními institucemi o podmínkách spolupráce, absolvování odborných zkoušek na střední i vyšší kvalifikační stupeň odborné způsobilosti v sídle ČNB a mnoho dalšího. Díky dobrým vztahům s obchodními partnery z předešlých let jsme byli od začátku vnímáni jako seriozní a spolehliví partneři, což považuji za pozitivní potvrzení kvality naší práce. V současné době jsme u ČNB registrování jako Investiční zprostředkovatel a Pojišťovací agent.

Nyní se chceme zaměřit na marketing. Začali jsme s vytvořením našeho  videoklipu (viz. ukázka) a chceme pokračovat s dalšími aktivitami směrem ke klientům a případným novým spolupracovníkům.  Zkrátka chceme, aby se o nás dověděla co možná nejširší veřejnost.

Jak probíhá váš běžný pracovní den?

Rozhodně nežiji stereotypem, protože mám skutečně pestrou práci. Obvykle vstanu v 6:30, poté odvezu syna do školy a přijíždím do firmy. První aktivitou je vyřizování mailů a další administrativa, následně mám domluveny pracovní schůzky s obchodními partnery, což mi zabere celý pracovní den.

Po večerech se ještě snažím vylepšovat firemní prezentaci, například úpravou webových stránek či informačního systému. Den mám skutečně hodně nabitý. Denně pracuji 10 – 12 hodin.

Dva dny v měsíci si vyhrazuji ještě na aktivní obchodní činnost, týkající se korporátní klientely.

Jakou máte osobní motivaci?

Především mi jde o to, abych nezklamal jak sebe, tak své obchodní partnery v tom, co dělám. Takže obecnou satisfakcí pro mě je ta skutečnost, kdy se něco povede. Současně je mou motivací, aby naše společnost neustále rostla a byla pro klienty žádanou a spolehlivou. S manželkou také rádi cestujeme po světě a poznáváme vše nové, což je pro nás také odměnou za dobře vykonanou práci.

Vaše společnost nabízí zajímavé benefity pro své zaměstnance. Zmiňte alespoň některé.

​Firemní benefity pro naše finanční poradce máme opravdu zajímavé. Když pominu motivační akce od finančních institucí (zahraniční zájezdy, golfové turnaje, peněžní poukázky atd.), tak zmíním příspěvky na kancelář, zvýhodněné telefonní tarify, veškeré školení a vzdělávání zdarma, vizitky zdarma, vyhodnocování nejlepších. Podstatné ovšem v naší společnosti je, že se poradci nemusí obávat toho, že v případě poklesu produkce budou sesazeni z nějaké pseudo pozice v kariérním řádu. Každý poradce u nás má pevně stanovenou pozici – nikdy nepadá a v případě výborných pracovních výsledků může finanční poradce pouze stoupat. Ve své podstatě jsme klasická broker poolová společnost, která je zaměřena na osobní přístup ke každému poradci.

Vytvořili jsme i projekt 3 Korunky, kde naleznete veškeré naše benefity, které jsou momentálně aktuální. (video k projektu níže).

Co pro vás osobně znamená slovo ÚSPĚCH?

Úspěchem je pro mě radost druhých, která vychází z nějaké činnosti, na níž se spolupodílím. A to platí jak v osobním, tak v pracovním životě. Pokud máte na mysli úspěch z pracovního hlediska, pak bych za úspěch považoval, aby se naše společnost i nadále rozšiřovala, mým cílem je 100 spokojených spolupracovníků a to bych považoval za opravdu hezký úspěch.​

Co Vás baví v osobním životě?

Závodně jsem se věnoval basketbalu, s rodinou rádi lyžujeme a také cestujeme. Momentálně se také věnuji golfu, kde se mi několikrát podařilo zvítězit na různých turnajích.


Kontaktní údaje

Webové stránky: www.mmoptimal.cz

Facebook: MM Optimal

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Marek Ertelt: Nikdy nechci zklamat své okolí v tom, co dělám.

Reklama