Lyžování v Rakousku? Na co si dávat před odjezdem pozor?

3.2.2016
Rakousko je rájem lyžařů. Každý by si však před odjezdem měl zvážit všechna rizika, která sebou může nejen lyžování přinášet. Na toto téma jsme oslovili Martina Matušáka, odborníka na úrazové pojištění.

Jak vnímáte Rakousko, baštu lyžařů, co by odborník na úrazové pojštění, za destinaci?

Rakousko je skutečným rájem lyžařů, v této zemi můžete po sjezdovkách najet 6 500 km. Lyžování v Rakousku je pro nás zajímavé, protože je nejbližší alpskou zemí s výborným poměrem kvality a ceny nejen pro lyžování, ale i ubytování.  Cestovní pojištění se vždy  vztahuje na rekreační provozování běžných sportů (cyklistika, fotbal, tenis…), možnost připojištění aktivních sportů (lyžování, snowboarding, lední hokej, kiting…)

Kooperativa poskytuje asistenční služby prostřednictvím společnosti GLOBAL ASSISTANCE. Call-centrum společnosti Global Assistance zabezpečuje klientům komplexní asistenční služby nepřetržitě 24 hodin denně v českém jazyce.

Co dělat, když se chci pojistit na vysokohorskou turistiku?

Tak to jste u nás správně. Již v základním pojištění vás pojistíme na turistiku do 3 000 m n. m. Pokud si rozšíříte pojištění o připojištění Aktivní sport, pojistíme vás až do 5 000 m n. m. a na via ferraty do obtížnosti C. Aby pojištění platilo, choďte ale po značených cestách.

Kam volat, když bude nejhůř?

Pro občany České republiky, kteří se v Rakousku ocitnou v nouzi či ohrožení života, je zřízena nouzová telefonní linka: 0043-67684964615. Tuto linku využívejte ve večerních a nočních hodinách či o víkendech. V pracovní době (8:00 až 17:00) můžete od pondělí do pátku volat na telefonní linku Velvyslanectví ČR: 0043(01)89958111.

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Lyžování v Rakousku? Na co si dávat před odjezdem pozor?

Reklama