LITERÁRNÍ PLAVBA S ČASOPISEM MALOVANÝ KRAJ

28.8.2014
V pátek 29. srpna 2014 se uskuteční akce: Literární plavba na Moravě po Moravě s časopisem Malovaný kraj. Koná se při příležitosti jubilejního 50. ročníku vydávání časopisu Malovaný kraj, národopisného a vlastivědného periodika Slovácka.

Neveřejná plavba na lodi Morava započne ve 14:00 v přístavišti v Uherském Hradišti na Svatojiřském nábřeží. Účastny budou literárně činné osobnosti z regionu a zástupci kulturních institucí. Plavby se zúčastní též představitelé slováckých měst a obcí. Loď plující po proudu řeky a zpět bude mít zastávku v přístavišti v Kostelanech nad Moravou, kde se na břehu uskuteční veřejný program věnovaný cykloturistice. Plavba na lodi Morava bude doplněna kulturním programem. Zpestří ji literární beseda, vystoupení cimbálové muziky a ochutnávka potravin ze Slovácka. 

Po návratu lodi do Uherského Hradiště bude umožněno nalodění širší veřejnosti. Veřejná plavba z hradišťského přístaviště započne v 18:00. Doplní ji hudební a literární vystoupení. Akce skončí v 19:30 v přístavišti obce Babice. Odvoz z přístaviště není zajištěn. Návrat do Uherského Hradiště však bude možný běžnými vlakovými spoji ze zastávky Babice/Huštěnovice ve 20:04 a 20:34.  


Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - LITERÁRNÍ PLAVBA S ČASOPISEM MALOVANÝ KRAJ

Reklama