LFŠ 2015: Tipy na středu

28.7.2015
Pokud jste nestihli v pondělí nejnovější film Mohsena Makhmalbafa Prezident, můžete si jej na Letní filmové škole v Uherském Hradišti naservírovat namísto snídaně. Dále doporučujeme pokračovat s prověřenými klasikami. V 8:30 Občan Kane, v 9:00 Čaroděj ze země Oz nebo ve 23:30 Zpívání v dešti.

Peter Strickland ve středu osobně představí hned dva své snímky. Drama Pestrobarvec petrklíčový, v němž se nechal inspirovat sexploatačními béčkovými filmy, které v 70. letech režíroval španělský tvůrce Jess Franco. Večer pak záznam unikátního koncertu islandské zpěvačky Björk. Dokument Björk: Biophilia Live byl natočen v září roku 2013 v londýnském sále Alexandra Palace v rámci jejího multižánrového multimediálního projektu nazvaného Biophilia.

Kromě svých snímků tvůrce na Filmovce udělí také Lekci filmu podle Petera Stricklanda. Režisér zde představí svou pestrobarevnou filmografii postavenou na základech cinefilství a odkazů k historii kinematografie i hudby.

Lekci filmu si můžete vzít i s Christophem Hochhäuslerem. Hochhäusler přiblíží historii Berlínské školy, její stylová i tematická specifika, svoji současnou tvorbu a svoji bohatou a důležitou publicistickou činnost.

Nejen děti mohou oslavit společně s Večerníčkem jeho 50. narozeniny. Promítat se bude například Bob a Bobek - Králíci z klobouku nebo Maxipes Fík. Po skončení projekcí bude následovat výtvarná dílna pro děti.

Středa nabídne prostor i pro sport. Od 14 hodin proběhne ve Smetanových sadech turnaj ve finské venkovní hře Mölkky. Při hře Mölkky není vyžadovaná vysoká fyzická zdatnost, a je tak vhodná pro všechny věkové kategorie.


Zacestovat po jiných zemích si budou moct účastníci Filmovky také pasivněji. Od 23:45 bude v RWE letním kině zdarma promítání životopisného filmu Století Miroslava Zikmunda, zachycujícího fascinující putování po osudu českého cestovatele.

Příznivci hudby si jistě nenechají ujít koncert Zrní nebo tradiční Midnight Party tentokrát s DJs Aid Kidem & Kewu (Flexy) + VJem Screensaverem. Role DJe se ujme i jeden z hostů. Režisér Domácí péče Slávek Horák zahraje od 22 hodin do půlnoci v klubu Mír.

A pro ty, co se rádi před spaním bojí, má LFŠ nachystanou půlnoční lahůdku Texaský masakr motorovou pilou 2.


Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - LFŠ 2015: Tipy na středu

Reklama