LFŠ 2015: Tipy na čtvrtek

30.7.2015
Český filmový režisér, výtvarník, loutkář, animátor a reklamní grafik. To vše představoval Karel Zeman. Právě jemu je ve čtvrtek věnována pozornost na Letní filmové škole. Jednak prostřednictvím restaurované verze Vynálezu zkázy, tak dokumentu Tomáše Hodana Filmový dobrodruh Karel Zeman. Oba filmy prožijí na Filmovce svou distribuční premiéru a po projekcích vstupují do českých kin. Svou návštěvou Letní filmovou školu poctí dcera Karla Zemana Ludmila Zemanová. Ta tu představí i monografii, kterou věnovala svému otci.

Dopolední program zahájí workshopy animovaného filmu, které navazují na dnes již tradiční dílny animace a filmového triku, pořádané v Muzeu Karla Zemana v Praze. V hlavní roli bude fantazie účastníků workshopu.

Po poledni bude ve 13:30 hodin následovat beseda s Ludmilou Zemanovou v šapitó Letní poloha. Výtvarnice a ilustrátorka zavzpomíná na svého otce a režiséra, ale také představí knihu, kterou o něm dokončuje.

Čtvrtek je také dnem Asociace českých filmových klubů, tedy dnem kdy se po dlouhé době sejdou filmoví klubisté z celé České republiky. AČFK sdružuje 99 filmových klubů a 10 000 členů. Na LFŠ dorazí více než 200 klubistů. Finále asociačního dne završí předání výroční ceny AČFK Michaelu Málkovi za dlouholetou výraznou spolupráci s filmovými kluby i Letní filmovou školou, od složitých let předlistopadové éry až do současnosti.


Večerní program nabídne divadlo Teatr Novogo Fronta ze St. Petersburgu v Rusku. Jeho nynější projekty jsou realizovány ve spolupráci s umělci z České republiky, Německa, Izraele, Ruska či Maďarska. Mezinárodní soubor divadelní kritici označují jako "horkou taneční grotesku" nebo "tanec na hranici". Na Letní filmové škole předvedou svůj projekt Too Close to the Sun.

Svěží mix poezie, banality, bizarnosti i ironie přinese do Uherského Hradiště trojice Kyklos Galaktikos, která vystoupí večer před elektropopovou kapelou Midi Lidi.

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - LFŠ 2015: Tipy na čtvrtek

Reklama