LFŠ 2014 zahájena dopolední tiskovou konferencí

25.7.2014
Nejen filmoví příznivci s netrpělivostí očekávali dnešní den  zahájení nového ročníku Letní filmové školy 2014. Oficiálnímu zahájení předcházela tisková konference v Press centru na Sportovní hale v Uherském Hradišti. 

Tiskovou konferenci zahájila ředitelka festivalu Radana Korená, která vyzdvihla zvýšený zájem o akreditace v letošním roce. V porovnání s loňským rokem je v tuto chvíli přihlášeno o 700 účastníků více a proto se můžeme těšit na plno filmových fanoušků.

Starosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský  označil Letní filmovou školu jako jednu z vrcholných kulturních akcí v našem městě, přitahující velkou pozornost také místních občanů. Zároveň ubezpečil, že město Uherské Hradiště jako jeden z hlavních sponzorů bude i nadále finančně podporovat tuto akci i v budoucnu.

Programová ředitelka Iva Hejlíčková vyzdvihla dvě zajímavé filmové události, které se uskuteční již tento víkend. Široká veřejnost se může těšit na projekci němého filmu Frigo na mašině s živou hudbou, kterou netradičně  obstará cimbálová muzika.  

V neděli se můžou všichni akreditovaní filmoví fanoušci těšit na zrekonstruované filmové představení z roku 1914, které je zavede do dob počátků filmu, kdy patřil mezi jeden z druhů umění a nedosahoval současné popularity.


Tipy na dnešní den můžete shlédnout ZDE

Připravil: Aleš Durďák

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - LFŠ 2014 zahájena dopolední tiskovou konferencí

Reklama