Jste milovníky dobrého jídla a vína? Vinárna Pod Kopcem je to pravé místo pro Vás.

23.2.2014
Chcete zažít nefalšovanou atmosféru moravského sklípku? Poslechnout si u kvalitního vína cimbálovou hudbu? Zavítejte tedy na okraj Uherského Hradiště, kde se ve stínu Jarošovského pivovaru nachází útulná vinárna a restaurace s názvem Vinárna Pod Kopcem. Nezáleží na tom, zda jste znalcem vína nebo jen příležitostný návštěvník vinoték, v tomto podniku vám vždy s úsměvem poradí příjemná obsluha. Jeho majitelkou je mladá, milá a velmi odvážná slečna Martina Žmolová, která se již ve svých dvaadvaceti letech rozhodla prosadit na trhu gastronomie a sommelierství.

Co vás vedlo k otevření vinárny?

Byl to můj tajný životní sen mít svůj vlastní podnik v oboru gastronomie. Věřím, že koupě této vinárny je prvním krokem k jeho naplnění.

Jste poměrně mladá, nemáte strach z neúspěchu?

Vždycky jsem doma slýchávala „když něco nezkusíš, nevíš, jestli je to dobré nebo špatné“ a to bylo rozhodující

i v tomto případě.

Vaše vinárna je otevřena poměrně krátce, pociťujete o ni zájem?

Vinárna ve vlastnictví původních majitelů byla v provozu devatenáct let. Navštěvovala jsem ji dříve  s rodiči a později s přáteli a vím, že se těšila dobré pověsti. Po roční zkušenosti zjišťujeme, že se lidé, kteří byli stálými hosty, rádi do vinárny vracejí a přivádějí i nové hosty. Zvláště nás těší, že do vinárny přicházejí jak mladí, tak i starší lidé.

Kde přesně se vinárna nachází? Ve kterých hodinách vás můžeme navštívit?

Vinárna pod kopcem se nachází v Jarošově, v ulici Pod Kopcem, vedle bývalého Jarošovského pivovaru. Navštívit nás můžete od středy do neděle.

ST-ČT   17:00 - 22:00 hod.

PÁ-SO  17:00 - 24:00 hod.

NE          14:00 - 20:00 hod.

Nabízíte na jídelním lístku i typické moravské pokrmy?

Náš jídelníček je postaven na minutkové kuchyni, ale v sezónních nabídkách tyto jídla určitě najdete. Do budoucna máme v plánu i další gastronomické akce, to je však zatím tajemství.

Jistě nabízíte ty nejkvalitnější vína. Můžete zákazníkům nějakou odrůdu doporučit?

U nás můžete ochutnat vína sudová i archivní. Výhradní zastoupení v naší vinárně má polešovické Vinařství Vaďura. A ptáte se, jakou odrůdu můžeme doporučit? Po roční zkušenosti je to z bílých vín Rulandské šedé a z červených vín Modrý Portugal.

Je možné posedět u vás i ve společnosti živé cimbálové hudby?

Ano, a těší se to velkému zájmu, hlavně u mladých lidi. Besedy u cimbálu nejsou pravidelné, zatím jsme to vyzkoušeli v letním období. Po zkušenostech z loňského roku v tom budeme určitě pokračovat, a to nejen během léta.Jaké pořádáte akce?

Provoz vinárny je postaven na posezení s přáteli u dobrého vína a jídla. V naší vinárně zákazníkům dále nabízíme uspořádání rodinných oslav či promocí, firemní večírky a další podobné akce.

Jsou v brzké době naplánovány nějaké akce?

Akce pro veřejnost zatím ne, ale rodinné akce máme každou sobotu až do konce března.

Můžete nabídnout hostům něco, co jinde nenajdou?

Našim hostům můžeme nabídnout příjemné posezení rodinného typu, ochotný a usměvavý personál, ale hlavně dobré jídlo a pití.

Chtěla byste prostřednictvím tohoto rozhovoru vzkázat něco svým stávajícím nebo potencionálním novým hostům? 

Stávajícím chci poděkovat za přízeň, kterou nám prokazují, a ujistit je, že i nadále se budeme ze všech sil snažit, aby jim u nás bylo příjemně. A těm novým? Ty bychom rádi do naší vinárny pozvali. Ať se přijdou přesvědčit, že ve Vinárně Pod Kopcem jim bude dobře. A my už teď se na ně těšíme.


FACEBOOK 


Připravila:  Olga Slivková

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Jste milovníky dobrého jídla a vína? Vinárna Pod Kopcem je to pravé místo pro Vás.

Reklama