Jak pro občany popularizovat témata komunální politiky? To je hlavní cíl nového portálu Samosprávy.info.

31.12.2018
Přesně 8 rozhovorů, přes 300 minut mluveného slova. To je bilance projektu Samosprávy.info (www.samospravy.info) v prvním měsíci své činnosti. Jedná se o formu podcastů, nebo-li audio rozhovorů se zástupci samospráv ze Zlínského kraje. Týdně se publikují jeden až dva rozhovory.


“V rámci projektu se primárně orientuji na zástupce samospráv. Současně však hledám další zajímavé osobnosti či projekty, které mají s městem či obcí něco do činění. Velmi zajímaví jsou například zástupci spolků, kteří jsou především na obcích hlavní tepnou kulturního života,” uvádí Aleš Durďák, autor projektu Samosprávy.info.

Cíl projektu spočívá ve snaze informovat, vysvětlit či dokonce pobavit v rámci témat v prostředí samospráv. Tímto způsobem jsou posluchačům předkládána témata v mnohem srozumitelnější a zábavnější podobě než na jakou jsou v prostředí komunální politiky zvyklí.

“Kromě podcastů se v roce 2019 budu se zástupci samospráv spolupracovat v podobě tiskových zpráv, které budou na portále zveřejňovány. Vznikne tak zajímavá platforma, informující o dění v obcích a městech ve Zlínském kraji na jednom místě,” dodává Aleš Durďák.


Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Jak pro občany popularizovat témata komunální politiky? To je hlavní cíl nového portálu Samosprávy.info.

Reklama