Ivana Šáchová a Ivana Burešová: Svým klientům šetříme čas i peníze

9.9.2014
Každý podnikatel to zná, ať už řídí velkou firmu, nebo jen šéfuje sám sobě. Neustále má spoustu práce a nejrůznější „papírování“ odsouvá na později. Naštěstí si ale ono úřadování a pořádek v číslech někteří lidé zvolili jako svou hlavní činnost, a tak dokáží zaměstnaným podnikatelům značně ulevit. Jako například dvě sympatické dámy s dlouholetými zkušenostmi, Ivana Šáchová a Ivana Burešová, které právě rozjíždí zbrusu novou (nejen) účetní firmu.

Jak dlouho se věnujete účetnictví?


Ivana Šáchová: S vedením (tenkrát) jednoduchého a podvojného účetnictví jsem začala hned po ukončení vysoké školy a věnuji se tomu do současnosti.


IB: Daně a finanční kontrola byly mým hlavním oborem už na vysoké škole. Postupně se v tomto oboru na sebe nabalovaly zkušenosti ze státní, soukromé i neziskové sféry. Poslední dobou jsem se soustředila zejména na administraci dotačních projektů.


Proč jste se rozhodly právě pro toto povolání?


IS: Původně jsem měla v plánu pracovat jako ekonomka v nějaké větší společnosti, ale časem jsem zjistila, že mě to táhne k založení vlastní firmy. Navíc mě kancelářská práce a účetnictví jako takové odjakživa bavily.


IB: Ve spletité oblasti daní a účetnictví je někdy hodně obtížná orientace. Svým povoláním umožňujeme jiným, aby se mohli soustředit na svou vlastní práci, respektive aby neztráceli svou energii mezi čísly a paragrafy. Svým klientům šetříme jejich čas i peníze.

Nyní jste se rozhodly založit účetní firmu, co vás k tomu vedlo?


IS: Já jsem již měla svou malou účetní firmu jako živnostník. Jelikož práce a odpovědnosti přibývalo, ráda jsem využila příležitosti a začala spolupracovat se skvělou odbornicí a kamarádkou.


IB: S přibývajícími léty a zkušenostmi jsem dospěla k touze dělat věci po svém. Nést své úspěchy i neúspěchy s plnou zodpovědností. Domníváme se, že jsme schopny svým klientům nabídnout přidanou hodnotu v podobě příjemné a korektní komunikace. Kromě vlastní práce je důležitý také přístup k lidem.


IS: Navíc je velmi příjemné tvořit si svůj vlastní tým kolegyň.


Jaké služby budete poskytovat?


IS+IB: Nabízíme komplexní ekonomické služby, jejichž základem je vedení účetnictví a mezd. Klienti od nás mohou požadovat i administraci případných dotačních projektů či ekonomické poradenství ve formě ekonomických výkazů či business plánů. Dále pak klientům, kteří mají vlastní účetní, nebo jiným účetním společnostem, nabízíme kontrolu jejich účetnictví. 

Komu mohou být vaše služby určeny? Kdo vás může vyhledat a požádat o spolupráci?


IS+IB: Služby jsou určeny pro každou společnost – malou i velkou – která potřebuje vést účetnictví, ekonomické poradenství, nebo plánuje žádat o dotaci. Nabízíme kontrolu účetnictví i velkým společnostem, nicméně vítáme i malé podnikatele. Tito totiž potřebují svůj čas šetřit nejvíce.


Co je u účetnictví nejdůležitější? Je to přesnost, umění počítat, nebo ještě něco úplně jiného?


IS: Na účetnictví je nejdůležitější, aby poskytovalo věrný obraz o majetku a závazcích účetních jednotek, stejně jako o jejich nákladech a výnosech. K tomu se lze dopracovat pouze vysokou mírou pečlivosti a znalosti oboru.


IB: Účetnictví je velmi důležitým zdrojem  informací, které mají sloužit ke zhodnocení aktuální situace podniku, jeho vývoje, ale také k dalšímu rozhodování a plánování. Neposkytuje-li účetnictví správné a úplné informace, nejsou výsledkem pouze sankce ze strany kontrolních orgánů, ale především riziko chybného vedení podniku.


Co vás na vaší práci baví?


IS: Nejvíc mě baví logika čísel podvojného účetnictví, ale v osobní rovině si vysloveně užívám práce s inteligentními a příjemnými lidmi.


IB: Baví mě moje práce, která je pro mnohé nudná a zatěžující. Baví mě práce s čísly a tabulkami, stejně jako hledání nejlepšího řešení ve spleti paragrafů.


Pokud vás někdo bude chtít kontaktovat, kde vás najde?


IS+IB: Kancelář máme na Studentském náměstí (bývalá kasárna) v Uherském Hradišti. Je to mimochodem jedno z mála míst, kde se dá pohodlně, v kteroukoli denní dobu a bezplatně, zaparkovat. Kontaktní údaje jsou k dispozici na našich webových stránkách www.30osm.cz.


Připravila: Petra Kučerová

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Ivana Šáchová a Ivana Burešová: Svým klientům šetříme čas i peníze

Reklama