Hana Syslová Vlčková: Klienti Centra Star se doma nemusejí připravovat, a přesto slovíčka nezapomínají.

2.9.2014
Se začátkem školního roku  jsme se rozhodli oslovit Hanu Syslovou Vlčkovou, která je lektorkou anglického jazyka v Uherském Hradišti.

Kdy a proč vznikl nápad začít pořádat kurzy angličtiny?

Kurzy jsem začala pořádat před 6 lety. Tehdy jsem v rámci soukromé výuky přišla na přímou metodu a rozhodla jsem se ji šířit mezi více lidí.

Ve svých kurzech používáte speciální, přímou metodu. Můžete ji představit a vysvětlit, jaké jsou její výhody?

Výhodou přímé metody je rychlost osvojení jazyka, množství probrané látky a neustálá orientace na komunikaci, až 90% vyučovacího času. Naši klienti dále oceňují i to, že se nemusejí doma připravovat, a díky opakování v hodinách slovíčka a nové gramatické jevy nezapomínají.

Komu jsou kurzy určené? Co když jsem úplný začátečník?

Kurzy jsou pro všechny úrovně, začátečníky až pokročilé. U začátečníků se samozřejmě začínáme pomalejším tempem a od úplných základů. Výhodou je, že se věnujeme spíše mluvené angličtině, proto odpadá počáteční „šok“ z psaní slovíček. Studenti dostanou i MP3 pro opakování doma a přístup do internetové platformy, kde si mohou procvičovat probranou látku formou různých cvičení.

Pokud bych si chtěla oživit pozapomenutou angličtinu, kterou v současné době nemám kde používat, co byste mi poradila?

Je známo, že učení se jazyku je učení na celý život (úsměv). K osvěžení a zlepšení jazykových znalostí je dobré sledování filmů v původním znění, poslech písniček, čtení originálních materiálů či knih nebo třeba procvičování v různých internetových aplikacích. A také cestovat nebo si najít anglicky mluvícího přítele.

Běžně otevíráme kurzy pro tzv. falešné začátečníky nebo mírně pokročilé, kteří mají „problém“ s tím, že mají pocit, že většinu svých znalostí pozapomněli. Bývají překvapeni, jak rychle své znalosti „oživí“ (úsměv).

Co například děti, pořádáte kurzy i pro ně?

Pro děti pořádáme kurzy angličtiny Go Kids, a to v buď v rámci naší Miniškolky Monte nebo potom v odpoledních hodinách.

Jak intenzivní je výuka u vás?

Záleží na preferencích studenta, ale minimálně 2 hodiny týdně, jinak nemůžeme garantovat posun. U individuálních kurzů často klienti volí i intenzivnější variantu.

Když kurz absolvuji, dostanu nějaké osvědčení nebo certifikát?

Každý student dostane osvědčení o absolvování kurzu, kde je vyznačena úroveň dle Evropského referenčního rámce, tj. A1 – C2.

Když se rozhodnu učit u vás anglicky, co pro to musím udělat?

Stačí vyplnit přihlášku na našich webových stránkách, popř. zaslat informace o sobě na náš e-mail. Aktuálně se lze také zúčastnit informačních schůzek pro nové zájemce o studium, které se uskuteční 3. září v 9:30 a 4. září v 16:30 a 17:30. Součástí bude ukázková hodina a informace o novém školním roce.

Co připravujete pro nový školní rok?

Kromě již tradičních skupinových a individuálních kurzů angličtiny a němčiny máme pro tento rok i možnost individuální výuky francouzského, španělského nebo ruského jazyka také přímou metodou. Samozřejmostí pro všechny klienty je i MP3 s nahrávkami na doma a přístup do internetové platformy, která je v tomto roce opět vylepšena.

Mgr. Hana Syslová Vlčková

www.chcimluvitanglicky.cz

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Hana Syslová Vlčková: Klienti Centra Star se doma nemusejí připravovat, a přesto slovíčka nezapomínají.

Reklama