Freestylesport Sk8 CUP 2014 v Uherském Hradišti

20.10.2014
Vrátíme se na chvíli do momentů letní filmové školy, která nabízela víc než jen filmy, koncerty, debaty a workshopy. V průběhu tohoto letního festivalu se konaly i skejtové závody Freestyle Sk8 CUP. Jediné závody, které se v Uherském Hradišti přes rok konají a proběhly v místním sk8 parku v sobotu 26.7. Naši jezdci z Hradiště a blízkého okolí se pořádně předvedli a svoje jméno si letos obhájili.Pořadatel Freestylesport.cz ve spolupráci s Vans, DC, Funstorm a dalšími sponzory, pořádal tyto letos již osmé závody pod názvem Freestyle Sk8 Cup. Jedná se o závody kterých se můžou zúčastnit i nesponzorovaní jezdci, tudíž se mají mladí talenti kde předvést a ti vypracovanější možnost ukázat kdo je tu pán.

Závody probíhaly od desíti hodin kdy se jezdci prezentovali, následně probíhala kvalifikace, po které již začaly samotné závody. Nakonec přišlo finále a best triky, které nejvíc „zandali“ Aleš Jež s triky Front side Big Spin a Double Backside přes zábradlí. První místo měl opravdu zasloužené!
 V závěsu těsně za ním se  na druhém místě umístil Honza Rahouský s best triky Kick Flip přes centrál a Varial Heel Flip přes zábradlí.

Díky pořadatelům z Freestylesportu a sponzorům získali jezdci umístění do sedmého místa hodnotné ceny, dohromady ve výši dvacet tisíc korun.  

Umístěnými se stali: 1.místo-Aleš Jež
2.místo-Honza Rathouský
3.místo-Petr Kopka

4.místo-Lukáš Hutter
5.místo-Erik Argaláš
6.místo-Robert Juřenčák
7.místo-Martin Bezděk
8.místo-Robert MyslikovjanZe závodů vám také přinášíme dvě videa. Jedno z naší produkce a druhé propujčené od Freestyle sportu. Doufáme, že se budou líbit a dokáží vám přiblížit atmosféru závodů.

Na závěr vám přinášíme rozhovor s jedním z účastníků závodu, kterého jsme se zeptali na pár otázek.


Jak to vidí Filip Korček?-Jak se ti závody líbily?
Závody v Uherském hradišti se mi moc líbily, už jen proto, že se zde konaly naposled asi před 4 lety, takže jsem si je prostě musel užít. Je to poměrně vzácnost v UH spatřit skate akci.

-Dopadl jsi podle svých očekávání dobře?
Tak já za rok odjedu jen pár závodů a je to dosti mizerné skore jet třeba jen 2 závody do roka. A většinou jsem jezdil ještě mladší kategorie, kde je samozdřejmě i menší konkurence, jelikož tam jsou lidi zhruba ve stejném věku jako ty. Tohle byl můj první závod bez věkové kategorie a dostal jsem se až do semifinále což je pro mě velmi dobrý výsledek a jsem velmi spokojen.


-Co by jsi v příštích letech změnil?
V Uherském hradišti bych v první řadě chtěl změnit skate park asi jako každý skateboardista jezdící v UH. Je zde spousta nadějných jezdců a určitě bychom si zasloužili trénovat na lepším sportovišti. Co se týče závodů tak jak už jsem řekl, tohle byl jediný závod v UH za poslední 4 roky, takže by to chtělo častěji pořádat skate akce, které by jistě přivedli i více turistů do našeho krásného města. k tomuhle by jistě nový skatepark jistě splnil svůj účel.

- Co je pro tebe skateboarding?
Skateboarding pro mne není jenom sport. Je to pro mě především životní styl. Na skate nezačneš jen tak jezdit... nebo spousta lidí začne, ale pak je to rychle přejde, jelikož nemají trpělivost a ani chuť se to dlouho učit. Je to sport především o psychice a musíš stále překonávat svůj strach aby ses posunul na vyšší level, proto je to adrenalinový sport, který je taky poměrně nebezpečný a bez pádů se neobejdeš. Některé triky trvají roky se naučit a taky musíš začínat hezky od základů. Je to poměrně zdlouhavé učení. V první řadě se s tím prknem musíš sžít a naučit se na něm pohybovat stejně jako se naučíš chodit a pak běhat. No a pak už to po čase člověk začne brát více vážně a už to máš jako svůj životní styl a ne jenom jako sport. Začneš se tak oblékat a začneš žít něco jako SKATE LIFE, zkrátka tě to pohltí a nic jiného tě nezajímá. V první řadě máš jen skate, to je tvůj smysl života a dokonce i svou vlastní přítelkyni neváháš posadit až na druhé místo (pozn.red. smích)  tahle bych asi popsal co pro mne znamená skateboarding.

Nakonec bych chtěl poděkovat Slováckému magazínu za rozhovor a taky Freestyle sportu za uspořádání celých závodů.Představujeme vám hlavního organizátora závodů, prodejnu FREESTYLESPORT.cz!

Prodejna Freestylesport.cz působí v Uherském Hradišti již od roku 1997, kde na Vodní ulici č.p. 121 otevřela obchod zaměřený na módu pro mladé lidi.  Jaro, léto, podzim, zima. Na všechny tyto období máte z čeho vybírat.
Snowboard, vázání a boty  na Vaše přání smontují do kompletu. Pokud ještě snowboard nemáte a chcete se na prknu naučit jezdit, zavítejte tam. Kvalifikovaně vám poradí a pomohou vám vybrat nejvhodnější snowboard, vázání a boty. Určitě si vyberete. Sháníte-li zimní bundu, kalhoty, nebo vybavení na snowboard, jste na správné adrese.
Pokud sháníte kvalitní boty, skateshop Freestylesport nabízí obrovský výběr bot. V  nabídce naleznete boty jak pro skateboarding, tak pro normální chození. Boty jsou vizitkou každého člověka, a proto by se každý měl o boty pečlivě starat, a nezapomenout je ošetřovat a čistit.
Skateshop Freestylesport poskytuje plnou záruku a servis. Samozřejmostí je možnost vrácení zboží a velmi rychlá expedice balíků týž den.
Kamennou prodejnu naleznete přímo v Uherském Hradišti.
Pokud máte zájem o kompletní sortiment navštivte jejich webové stránky.


http://www.freestylesport.cz/
https://www.facebook.com/freestylesport.cz?fref=tsPřipravila: Karolína Vintrová

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Freestylesport Sk8 CUP 2014 v Uherském Hradišti

Reklama