DOZVUKY KUNOVSKÉHO LÉTA: Roztančené Kunovice

30.6.2014
Letos probíhá již 21. ročník MDFF Kunovské léto a přináší radost do dětských i dospělých očí. Přináší také zápolení mezinárodního charakteru ať už sportovního či folklórního charakteru. A právě jedna z folklórních soutěží proběhla dne 21.6.2014 v přírodním areálu Kunovic. Zpěváci, muzikanti a tanečníci se utkali v soutěžním pořadu ,,Naše děti ́ ́.

Když mezinárodní souboje, tak opravdu ve velkém. V rámci pořadu vystoupili zástupci zemí jako Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Rusko se souborem Tasima, Slovinsko s folkórem z oblasti Chabarovska. Rusko šokovalo svým netradičním folklórem, Slovensko předvedlo své ovečky a valašky, Slovinsko předvedlo svůj ležérní a o to zajímavější vystoupení, Maďarsko představilo své pestrobarevné kroje a svou energičnost. Rumunsko roztleskalo celé publikum, převedli neskutečnou rytmičnost. Ve spojení s jejich dynamickou hudbou, úchvatnými kroji, se jednalo opravdu o silný zážitek.

I v tak pestré zahraniční konkurenci se Česká Republika nenechala zahanbit a předvedla soubory jako Věneček, kdy vystoupili ti z nejmenších v doprovodu svých maminek, tetiček nebo babiček s tancem šátečkovým, dětský soubor Dolinečka II a VI,Omladinka, Sedmikvítek, Slezánek, Handrláček, Malý Handrláček Kunovjánek a Děcka z Kunovic. Naše soubory předvedly jak hravé pásma tak i taneční. Všichni soupeřili do posledních sil a to opravdu, protože zápolení probíhalo téměř celé odpoledne v časovém rozmezí 15:30 –17:50. Za naši redakci není vítězů ani poražených. Tento souboj přinesl své ovoce a to radost v dětských očích po vydařeném vystoupení.

Připravila: Olga SlivkováRusko, Tasima

Slovensko

Handrláček

Dolinečka II

Děcka z Kunovic

Rumunsko

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - DOZVUKY KUNOVSKÉHO LÉTA: Roztančené Kunovice

Reklama