DOZVUKY KUNOVSKÉHO LÉTA:FS Spineček na kunovském létě

25.6.2014
Toulkami po Kunovském létě potkáte různé lidi ,ať už jsou to Kunovjané, přespolní či dokonce cizinci. Setkáte se ze členy vystupujících souborů nebo současnými či bývalými členy souborů, které na MFDD Kunovské léto neúčinkují a právě jedním takovým je Martin Slivka, 19 let. Tento mladý muž je bývalým členem folkórního souboru FS Spineček ve Vnorovech.
1. Jak jste se dostal k folkóru?

K muzicírování mě přivedla učitelka Mgr. Veronika Kuryviálová, které mě učila na ZŠ Vnorovy, vštěpila mi do hlavy myšlenku, že i já bych se mohl stát členem místního souboru. V souboru jsem aktivně působil dva roky.

2. Navštěvujete pravidelně folklórní festivaly?

Navštěvuji FS spíše sporadicky, ovšem Strážnické slavnosti navštěvuji každoročně.

3. MDFF Kunovské léto poprvé nebo premiéra?

Premiéra. (s úsměvem)

4. Co Vás přivedlo na MDFF Kunovské léto?

Přivedla mě zvědavost, vidět na vlastní oči tak proslavený festival a možná také trochu možnost zavzpomínat si na mé dětské léta ,které jsem taktéž strávil jako děti účinkující ve folklórním souboru.

5. Co Vás nejvíce zaujalo na Kunovském létě?

Jsem opravdu nadšen z FS z Rumunska. Do této chvíle jsem netušil jak krásný je rumunský folklór. Jejich nadšení a temperament, který dávají do svých vystoupení je až nepochopitelný. Kdo nezažil, nepochopí. Znáte ten pocit, když Vám mrazí v zádech při neskutečném kulturním zážitku? Ano, přesně tohle je rumunský folklór.

6. Jak byste zhodnotil Kunovské léto?

Tento mezinárodní festival je velmi vydařený. Potěšila mě rozmanitost souborů jak věková tak původem. Taktéž jsem se velmi dobře najedl a napil, což musí patřit ke každému festivalu. (smích)

7. Vrátíte se příští rok?


Samozřejmě, že ano a jednoho dne kdy budu mít své děti tak i s nimi. 


8. Co byste vzkázal pořadatelům MFDD Kunovské léto? 

Jen tak dále a čím dále více úspěchů a samozřejmě diváků. 

Připravila: Olga Slivková

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - DOZVUKY KUNOVSKÉHO LÉTA:FS Spineček na kunovském létě

Reklama