Doe Production

17.2.2014
Na kus řeči jsme se dostali do freestylové a skejtové společnosti, ve které jsme se dozvěděli o tvorbě dvou mladých talentů v podobě videí, které se točí kolem skateboardingu. Konkrétně se jedná o Kubu Skalku (kameraman) a o Adama Koulu (editor). Jednoho dne si kluci koupili kameru, stáhli si program a jejich tvorba byla na světě...

Ahoj kluci, jak se máte?

Ahoj, no máme se fajn. Je pátek, tak ještě aby nebylo dobře. (smích)

Zkuste čtenářům přiblížit co je vlastně Doe Production  a čím se zabývá?

Jsme dva kamarádi, kteří se potkali při ježdění na skateboardu a skamarádili se. Oba nás baví natáčet videaí kolem skateboardingu. V poslední době jsme se začali zabývat rozšířenější  tvorbou, jednoduše už to není jenom o prkně.

Jak jste se dostali k profesionálnímu  natáčení?

No začalo to všechno na tom skateboardingu. Sledovali jsme ostatní jak točí videa, dívali se na ně na internetu a vlastně to přišlo z potřeby zaznamenat si ten pokrok, který na skateboardu děláme. Časem jsme čím dál víc nabírali na zkušenostech až jsme se dostali k profesionálnějšímu natáčení.

Máte mezi sebou nějakým způsobem rozdělené úkoly nebo je to týmová práce?

Je to týmová práce, kterou máme rozdělenou na kameramana (Kuba Skalka) a úpravu videí (Adam Koula). Každý děláme to, co ho baví, ale pracujeme společně.

Jak jste přišli na název Doe Production?

Vzniklo to na jedné narozeninové oslavě, kam jsme přinesli kilo a čtvrt čokolády a nejmenovaný kamarád (smích) mi řekl „Ty jsi ale mastná srna.“  Za ten večer se to stalo takovou hláškou a rozhodli jsme se tak pojmenovat. Původně to měl být pouze překlad do angličtiny, tedy Oily Doe. To jsme se rozhodli nepoužít, tak zůstal název Doe Production. Taky jsme se shodli na tom,  že to celkově jako název zní hodně dobře, takže jsme spokojení.

Hlavním smyslem vaší práce je očividně hlavně skateboarding a také přátelé, že?

Ano, přesně tak to je. My dva jsme prostě skateři, takže jsme původně točili hlavně ten skate a i různé srandy s kamarády, ale časem už přišlo i na různé zakázky.

Jednou z těch zakázek jsou i videa pro nový Tower club v Uherském Hradišti pod radnicí?

Ano, točili jsme pro ně zatím dvě videa a to z OPENING PARTY a z ještě nějaké akce, která tam později byla.

Co považujete za prozatímní největší úspěch?

Asi to, že jsme se spolu nějak našli a pustili se do toho, protože nás to baví.

Jste celkem žádaní ve smyslu zakázek na natáčení videí. Čím to je?

Ne jen v ohledu natáčení videí.(smích) V poslední době je to tak, že většina lidí nemá dost peněz na to, aby si objednala profesionální firmu s veškerou aparaturou. Není to totiž zrovna levná záležitost, přitom dobré videa se dají natočit i s levnější mechanikou. Tak jak se to říká u focení: „S nejdražším foťákem nejlepší fotku neuděláš“ tak je to i s videi.

Takže je to hlavně záliba?

Kdyby nás to nebavilo, tak nad tím netrávíme tolik svého volného času, děláme to i když z toho nic nemáme.  Je to pro nás prostě koníček.Připravila: Karolína Vintrová


Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Doe Production

Reklama