Divadlo začalo s předstihem prodávat lístky na červen

30.4.2014
Slovácké divadlo vychází vstříc zájmu diváků a už nyní začíná prodávat vstupenky na červnová představení. „Naplánovali jsme hned osm představení mimo předplatné, což je přes tři tisíce vstupenek,“ říká ředitel divadla Igor Stránský s tím, že největší zájem je jako pokaždé o komedie a muzikály, ale v nabídce je i česká klasika Lucerna a psychologické drama Kočka na rozpálené plechové střeše. „Diváky, kteří se netají zklamáním z toho, že stále nemohou sehnat lístky, bych rád uklidnil a vzkázal jim, že vstupenky jsou ještě na všechna naše představení,“ dodává ředitel Stránský i když přiznává, že lístky rychle mizí. Mezi největší hity slovácké scény momentálně patří komedie Nájemníci o zamotaném odpoledni v jedné domácnosti a také novinka Peklo v hotelu Westminster, jež měla premiéru před třemi týdny a vypráví o poslanci, který plánuje zálety v hotelu, aniž by tušil, že se v něm objeví jeho manželka se stejnými úmysly. Doslova druhý dech nabral i muzikál Donaha!, jenž je s více jak sto reprízami nejúspěšnějším hudebním titulem v celé téměř sedmdesátileté historii divadla. Na červen se ale chystá také derniéra Dobře placené procházky a další inscenace.

O co je největší zájem

Rychlé šípy: Nesmrtelná komedie režiséra Bellana se hraje od října 2000 a je stále vyprodaná. „Možná je to tím, že už se skoro vyměnila celá generace, a ti, kteří Rychlé šípy viděli, když měly premiéru a bylo jim třeba patnáct, už mají své děti,“ zamýšlí se jediná herečka komedie Jitka Josková. Nejbližší repríza je vyprodaná, ale divadelníci slibují dvě představení pod širým nebem na začátku prázdnin. Vstupenky se začnou prodávat v květnu.


Donaha!: Nejúspěšnější uherskohradišťský muzikál už měl několikrát namále kvůli končícím autorským právům. Loni byl dokonce stažen z repertoáru, ale tlak diváků byl tak velký, že vedení rezignovalo a inscenaci na program vrátilo. Na představení v polovině května je volných posledních 15 lístků, publikum však čeká ještě jedna předprázdninová repríza zařazená na konec června. Na tu je ještě volných přibližně 150 vstupenek.


Nájemníci: Komediální hit režiséra Zdeňka Duška měl premiéru před rokem a na konci dubna překoná 40. reprízu. „To tempo je podobné, jaké jsme zažívali s Rychlými šípy,“ vybavuje si herec David Vaculík. Na květen vedení divadla naplánovalo hned dvě mimořádné reprízy, ty jsou však prakticky vyprodané. Na červnovou reprízu ale zbývá ještě přes osmdesát volných lístků.


Co se bude do začátku prázdnin hrát: Kromě jmenovaných inscenací jsou v plánu i další úspěšné komedie 1+2=6 nebo nejnovější Peklo v hotelu Westminster. Divadelníci ale nezapomínají ani na milovníky psychologických dramat, pro ně na program nasadili Kočku na rozpálené plechové střeše, v plánu jsou i dva muzikály – Kdyby tisíc klarinetů a Dobře placená procházka.


Zdeněk Trčálek: Nájemníci

David Vacke, David Vaculík, Petr Čagánek: Rychlé šípy

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - Divadlo začalo s předstihem prodávat lístky na červen

Reklama