5 základních fint, jak přežít dovolenou s dětmi

8.6.2014
Pustila jsem se do psaní během návratu s prodlouženého víkendu, což mě inspirovalo k tomu, abych se zamýšlela nad tím, jak přežít dovolenou s dětmi ve zdraví :-)

1.      Pravidlo číslo jedna zní – nečekejte vděk!

Slyším se, jak řvu alá moji rodiče: „My jsme to naplánovali s tatínkem pro tebe a tobě se furt něco nelíbí!“ Bohužel, dětem se čas od času něco nelíbí. Ale nejsou tu proto, aby nám dělali radost, a ony to moc dobře vědí. No a co! Neberte si to osobně.

2.      Povolte hranice

Ano, moje dcera obvykle nesní 2 chleby s marmeládou, 2 brumíky, 3 párky v rohlíku, 2 zmrzliny, cukrovou vatu, několik cukrových bonbonů, nanuka, hranolky a kopec malin. Ale je dovolená, no tak co? A její žaludek to k mému úžasu také vydržel.


3.      Naplánujte aktivity, které baví i Vás.

Docela se mi hodilo nákupní centrum s dětským hlídacím centrem, kde dcera s nadšením strávila skoro dvě hodiny a já jsem mezitím stihla projít své oblíbené obchody a dát si s manželem v poklidu oběd. Skvělé bylo také hřiště, kde jsem si mohla nerušeně číst. Projít historické centrum jsme zvládli během dceřina poledního spánku v kočárku.


4.      „Neřešte“ pravidelnost režimu

Trváte na spinkání po obědě? Obědváte vždy ve 12 hodin? Večerka není nikdy později než v 8? Tím se teď nestresujte. Dítě to přežije, i když mu dáte na těch pár dní volnost.


5.      Nezapomeňte na „doping“ – ten Váš

Cestu parníkem po Vltavě jsem přežila jen díky báječné kávě a muffinu. Poslouchat celou dobu výkřiky „Mně je zima“, „Fučííííí“ nebo „Já chci spinkat“ v kombinaci se zvuky, podobnými těm z filmu Vřískot vyžadují holt víc než jen notnou dávku trpělivosti. Podobně funguje i dvojka bílého či štamprlka, jen pozor na závislost J


Je večer, vlak už se blíží cílové stanici. Už budeme doma a já si oddechuju. Bylo to krásné, ale jsem trošku i ráda, že zítra dceru odevzdám do starostlivé a trpělivé péče učitelek v Miniškolce :-)

Připravila: Hana Syslová Vlčková


 www.miniskolka-monte.cz

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - 5 základních fint, jak přežít dovolenou s dětmi

Reklama