3 hlavní zásady, jak přes Vánoce nepřibrat

11.12.2014
Těšíte se na Vánoce, ale zároveň se hrozíte přibírání? Daří se Vám již nějaký čas hubnout a teď je před Vámi toto „kaloricky náročné“ období? Zkuste využít mé 3 tipy a uvidíte, že to nedopadne vůbec špatně a Vy si svátky užijete a zároveň si váhu udržíte.
  1. Zvyšte pohyb

Vzhledem k tomu, že s největší pravděpodobností zvýšíte příjem živin, zvyšte také pohyb a udržíte tak příjem a výdej v rovnováze. Není nutné se přes svátky hnát do fitka (i když to také můžete ), ale využijte času s rodinou a choďte na dlouhé procházky, zabruslit si, či v případě sněhu zalyžovat, zaběžkovat. Výborná je také turistická chůze, takže si vyhlédněte trasu a vyrazte na túru. A pokud napadne moc, ujměte se odhazování sněhu. Tak spálíte až 2 500 kJ za hodinu!

  1. Nepřejídejte se, ale také nehladovějte

Jezte rovnoměrně celý den. Dbejte na pravidelnost a zachování 5 chodů denně. Nesnažte se „ušetřit“ kalorie dopoledním hladověním. Tělo se Vám k večeru odvděčí chutěmi na vše možné a vy příjem nejenže doženete, ale často jej také překročíte.

  1. Zkuste klasiku nahradit alternativou

Jistě se již všichni těšíme na bramborový salát a smaženého kapra U salátu doporučuji podstatnou část majonézy zaměnit za bílý jogurt a majonézu volit light. Smažená ryba? Zvažte, nakolik je nutná a připravte tento pokrm třeba napřírodno. A nebo když už potřebujete trojobal, připravte rybu v troubě bez oleje.

K Vánocům patří také různé chlebíčky. Nahraďte bílou veku celozrnnou, máslo a tučné pomazánky přírodním sýrem typu žervé či tvarohovou pomazánkou, obložte kvalitní šunkou a zeleninou a rázem máte zdravé pohoštění.

A co cukroví? Tady doporučuji místo máslových a tukových kousků připravit různé druhy tvarohových, pudinkových či ovocných želatinových cukrovinek. I mouka se dá zaměnit za celozrnnou. Ale pozor, to samo o sobě nestačí. To, že je pochutina z celozrnné mouky ještě neznamená, že je zdravá! Sledujte významně obsah cukru a tuku. Cukr doporučuji zaměnit za stévii, která vám ušetří velkou spoustu kalorií.Přeji Vám nádherné svátky plné pohody a hlavně! Nesnažte se ve sváteční čas hubnout, od toho tu Vánoce nejsou


Připravila: Barbora Vlčková


www.chcemezitzdrave.cz


Facebook Báry Vlčkové

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - 3 hlavní zásady, jak přes Vánoce nepřibrat

Reklama