20.ŘÍJEN - Světový den boje proti osteoporóze

11.10.2016
Osteoporóza patří mezi onemocnění, kterým trpí až 1,2 milionu obyvatel České republiky! Jedná se o onemocnění kostní tkáně, které vede ke zvýšené křehkosti kostí.

20.říjen je organizací IOF (mezinárodní nadace pro osteoporózu) vyhlašován Světovým dnem proti osteoporóze.

Zlomeniny, především obratlů, kyčlí nebo předloktí, kvůli špatné kvalitě kostí trápí stále více obyvatel nejen České republiky, jedná se o celosvětový problém. Řídnutí kostí a deformaci celé kostry a vedle rakoviny a kardiovaskulárních chorob se začíná řadit mezi nejčastější příčiny úmrtí.

Společnost MEDICAL PLUS, s.r.o., akreditované pracoviště Ministerstva zdravotnictví ČR, v čele s MUDr. Evou Dokoupilovou si vás dovoluje pozvat na nově vzniklý projekt ZABRAŇ DALŠÍ ZLOMENINĚ, jež si klade za cíl snižovat riziko osteoporotické zlomeniny tím, že bude  naordinovaná léčba zahájena včas

V průběhu  čtvrtku (20.10.) se v rámci tohoto projektu budete moci seznámit s touto problematikou přímo v ulicích Uherského Hradiště, studenti Lékařské fakulty  Masarykovy univerzity v Brně vám nabídnou propagační materiály a zodpoví vaše otázky, týkající se tohoto tématu.

Uherskohradišťská lékařka Eva Dokoupilová, organizátorka akce 

Líbí se Vám náš článek? Dejte o něm vědět vašim přátelům.

Komentáře k článku - 20.ŘÍJEN - Světový den boje proti osteoporóze

Reklama